«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում կորոնավիրուսից մահացել է 66-ամյա տղամարդ
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 66-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի ծանր թոքաբորբ, հայտնում է ԱՆ խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Տղամարդն ունեցել է ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություն՝ սրտի իշեմիկ հիվանդություն, որի հետևանքով ձևավորվել է վերին մեզենտերիալ զարկերակների թրոմբոէմբոլիա։ Կատարվել է ստորին վերջույթների ամպուտացիա։ Ցավոք վերջինիս կյանքը չի հաջողվել փրկել»,- նշել է Նիկողոսյանը՝ հավելեով, որ այս պահին ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 44 նոր դեպք և 32 առողջացածներ:
Հայաստանում ապրիլի 15-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 1111 է:

66-летний мужчина умер от COVID-19 в Армении: минздрав
В ереванской больнице "Сурб Григор Лусаворич" ("Святой Григорий Просветитель") еще один пациент скончался от коронавируса. Таким образом, число жертв COVID-19 достигло 17-и. Об этом, как передает Sputnik-Армения, сообщила пресс-секретарь министра здравоохранения Армении Алина Никогосян в среду на своей странице в Facebook.
"Умерший - 66-летний мужчина, у него было двустороннее воспаление легких. У мужчины имелись также сопутствующие хронические заболевания: ишемическая болезнь сердца, из-за чего развилась тромбоэмболия. Ему ампутировали нижние конечности. К сожалению, спасти пациента не удалось”, - отметила Никогосян.
По состоянию на 15 апреля, в Армении выявлено еще 44 случая заражения COVID-19. Общее количество инфицированных в стране выросло до 1111.