ՊԵԿ. փոքր բեռնատարների համար հանվել է Հայաստանից Վրաստան մուտքի արգելքը
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ վրացական կողմի հետ բանակցությունների արդյունքում հանվել է փոքր բեռնատարների համար Հայաստանից Վրաստան մուտքի արգելքը: Համաձայն պայմանավորվածության՝ ՀՀ-Վրաստան սահմանը փոքր տարողությամբ յուրաքանչյուր բեռնատար կարող է հատել «Բագրատաշեն»-«Սադախլո» անցակետերով՝ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության կողմից անցակետի մաքսային ծառայության պետին ներկայացված տեղեկատվության հիման վրա: Բացի այդ, Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը պետք է միջոցներ ձեռնարկի սահմանված երթուղու և տարանցման ժամկետի խախտումները բացառելու ուղղությամբ:
Ելնելով վրացական կողմի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունից՝ հայտնում ենք, որ Վրաստանի տարածք մուտք գործելու համար փոքր տարողությամբ բեռնատարներով ապրանքներ տեղափոխող անձինք պետք է անհրաժեշտ տվյալներ ներկայացնեն Վրաստանում ՀՀ դեսպանությանը հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ (+995) 322-95-17-23 և բջջային՝ (+995) 557-56-13-24 (WhatsApp, Viber):

Грузия сняла запрет на въезд малых грузовиков из Армении
В результате переговоров с грузинской стороной снят запрет на въезд в Грузию для малых грузовиков из Армении. Об этом сообщает пресс-служба КГД.
Согласно договоренности, грузовики малой грузоподъемности могут пересечь границу Армении и Грузии через пропускные пункты "Баграташен"-"Садахло" на основании информации, предоставленной посольством Армении в Грузии начальнику таможенной службы контрольно-пропускного пункта. Кроме того, посольство Армении в Грузии должно принять меры для исключения нарушений установленного маршрута и сроков транзита.
Исходя из достигнутой с грузинской стороной договоренности, сообщаем, что для въезда на территорию Грузии лица, перевозящие товары на грузовиках малой вместимости, должны предоставить посольству Армении в Грузии необходимые данные по следующим телефонным номерам: (+995) 322-95-17-23 и mob (+995) 557-56-13-24 (WhatsApp, Viber).