Շատ կոպիտ է, որ դուք չեք ճանաչում Հայոց ցեղասպանությունը. Սոլովյովն` ուկրաինացի քաղաքագետին
Ռուս հայտնի հաղորդավոր Վլադիմիր Սոլովյովն իր հաղորդման ընթացքում անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանությանը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, «Ռոսիա-1» հեռուստաընկերության եթերում հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» ապրիլի 28-ի հաղորդման ժամանակ վերջինս ուկրաինացի քաղաքագետից հետաքրքրվել է, թե ինչո՞ւ Ուկրաինան չի ճանաչում Հայոց ցեղասպանությունը: Հաղորդավարը դա արել է՝ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի կողմից Խորհրդային միությանը հոլոքոստի մեջ մեղադրելու վերաբերյալ բանավեճի ընթացքում:
«Դա շատ կոպիտ է, որ դուք չեք ճանաչում հայ ժողովրդի ցեղասպանությունն Օսմանյան կայսրությունում և բացատրել եք ինչու, քանի որ չեք ցանկանում փչացնել հարաբերությունները Թուրքիայի հետ: Ընդհանրապես դա ի՞նչ է, այս առումով Ավակովն իրեն ավելի լավ է պահում: Նա հիշում է իր հայկական արմատների մասին: Իսկ ձեր պետությունն ընդհանրապես չունի՞ սկզբունքներ: Ինչպե՞ս կարելի է Հայոց ցեղասպանությունը մոռանալ, ինչպե՞ս դա կարելի է անել»,-  նշել է Վլադիմիր Սոլովյովը:

Владимир Соловьев: Как можно Геноцид армянского народа забыть?
Известный российский телеведущий Владимир Соловьев в своей передаче коснулся темы Геноцида армян. Как сообщает Арменпресс во время передачи ''Вечер с Владимиром Соловьевым'' на телеканале ''Россия-1'' 28 апреля Соловьев спросил украинского политолога, почему Украина не признает Геноцид армян. Ведущий коснулся этой темы во время дебатов в связи с тем, что президент Украины Владимир Зеленский обвинил Советский Союз в Голодоморе.
''Вот эта подлость, которую вы сейчас учинили, когда вы сказали: мы не будем признавать Геноцид армянского народа в Османской империи. И объяснили почему. Потому что, во-первых, мы не хотим портить отношения с Турцией. Затем, они не хотят признавать здесь… Это вообще что такое? Аваков в этом плане ведет себя гораздо порядочнее. Он хотя бы пишет. Он все-таки помнит о своих армянских корнях. А в вашей стране вообще, что ли, нет принципов? Как можно Геноцид армянского народа забыть, как это можно сделать?'' - отметил Владимир Соловьев.