Դավիթ Տոնոյանն աշխատանքային այցով Արցախում էր
Հայկական երկու պետությունների ռազմական համագործակցության և գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակում մայիսի 1-ից 2-ը աշխատանքային այցով ՊԲ-ում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը: Արցախի հանրապետության իր պաշտոնակից, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի ուղեկցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը եղել է հյուսիսային ու կենտրոնական ուղղությամբ գործող մի շարք զորամասերում, այցելել զորային ու թիկունքային նշանակության տարբեր օբյեկտներ, հանդիպումներ ունեցել սպայական, պայմանագրային ու ժամկետային կազմի զինվորականների հետ: Աշխատանքային շրջայցի ընթացքում շոշափված հիմնական թեմաներից են եղել անձնակազմի ծառայողական ու սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման հարցերը, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության, սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայի արդյունավետ կիրառման, արդիականացման և թիկունքային ապահովման համալիր խնդիրները:
Դավիթ Տոնոյանը բարձր է գնահատել երկու հայկական պետությունների ռազմական համագործակցության արդի մակարդակն ու այս համատեքստում մասնավորապես այն բոլոր միջոցառումների որակական ցուցանիշները, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ում:
Աշխատանքային շրջայցի ընթացքում նաև ճշգրտվել են այն հետագա անելիքների առաջնահերթ ուղղությունները, որոնք առաջիկայում պետք է ընկած լինեն ռազմական համագործակցության օրակարգի հիմքում:

Министры обороны Армении и Арцаха посетили ряд воинских частей
В рамках программы сопоставления военного сотрудничества и действий между двумя армянскими государствами с 1 по 2 мая с рабочим визитом в Армии обороны находился министр обороны Армении Давид Тоноян. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, передает News.am.
В сопровождении своего арцахского коллеги генерал-майора Джалала Арутюняна министр обороны Армении побывал в ряде воинских частей на северном и центральном направлениях, посетил различные объекты, встретился с офицерами, военнослужащими по контракту и срочной службы.
Основными темами обсуждения в ходе рабочего визита стали комплексные вопросы улучшения социально-бытовых условий служащего состава, боевой и нравственно-психологической подготовленности, эффективного применения вооружений и военной техники, модернизации и обеспечения тыла.
Давид Тоноян высоко оценил нынешний уровень военного сотрудничества между двумя армянскими государствами, и в этом контексте, в частности, качественные показатели всех мероприятий, реализуемых в Армии обороны.
В рамках рабочего визита также были уточнены приоритетные направления тех дальнейших шагов, которые в ближайшее время должны лечь в основу повестки военного сотрудничества.