Մայիսի 9-ին «Հաղթանակ» զբոսայգին և «Եռաբլուր» պանթեոնը փակ կլինեն
Ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ նոր կորոնավիրուսի համավարակի տարածումը կանխելու նպատակով մայիսի 9-ին փակ են լինելու «Հաղթանակ» զբոսայգի և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն տանող հետիոտների ու տրանսպորտային միջոցների համար նախատեսված բոլոր ճանապարհները։
«Եռատոնի շրջանակում տեղի կունենան միայն պաշտոնական արարողակարգային միջոցառումներ, իսկ մասսայական միջոցառումները հետաձգվում են:
Նշենք, որ կարգը խախտելը կառաջացնի իրավական հետևանքներ։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, համավարակի տարածման այս պայմաններում անդառնալի հետևանքներից խուսափելու համար կոչ ենք անում բոլորին` ըմբռնումով մոտենալ որոշմանը»,–նշված է հաղորդագրության մեջ։

В Ереване 9 мая будут закрыты дороги, ведущие к парку Победы и воинскому пантеону "Ераблур"
С целью предотвращения распространения эпидемии нового коронавируса 9 мая будут закрыты все дороги, ведущие к парку Победы и к воинскому пантеону "Ераблур" – как для пешеходов, так и для транспортных средств. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
"В рамках тройного праздника состоятся лишь официальные протокольные мероприятия, а массовые мероприятия откладываются.
Отметим, что нарушение установленного порядка повлечет правовые последствия.
Уважаемые граждане, во избежание необратимых последствий распространения вируса в этих условиях призываем всех с пониманием отнестись к этому решению", – говорится в сообщении Полиции.