ԱԺ աշխատակազմում կորոնավիրուսով վարակվելու դեպք է արձանագրվել
Ազգային ժողովի աշխատակազմում կորոնավիրուսով վարակվելու դեպք է արձանագրվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԺ նիստի ընթացքում այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
«Ես առավոտյան ասացի, որ կասկած կա, որ կորոնավիրուսով վարակի դեպք կա Ազգային ժողովում։ Ցավոք սրտի, այդ կասկածը հաստատված է, և մենք Ազգային ժողովի աշխատակազմում վարակակիր ունենք։ Առողջություն ենք մաղթում վարակակրին»,- ասաց Միրզոյանը։
ՀՀ ԱԺ նախագահը կոչ արեց անվտանգության միջոցառումներ ձեռք առնել։ «Ես ուզում եմ ասել, որ դիմակներ և ձեռնոցներ կրելու ոչ մի պարտադրանք չկա, բայց դա նախևառաջ ձեր, ձեր ընտանիքների, հանրային առողջության համար է, եթե հաշվի առնենք, որ դրանով կարող ենք վարակի տարածումը կանխել, այնպես որ կրկին կոչ եմ անում ձեռք առնել անվտանգության միջոցառումները։ Աշխատակազմը նույնպես ձեռք է առնում միջոցառումներ։ Անձը մոկուսացված է, նրա շփման շրջանակը հստակեցված է, նրանք էլ են մեկուսացված, մեզնից ակնալվում է շարունակել բնականոն աշխատանքը՝ ձեռք առնելով անվտանգության համապատասխան միջոցառումներ»,- եզրափակեց ԱԺ նախագահը։

В аппарате парламента Армении зафиксирован случай заражения коронавирусом
В аппарате Национального собрания зафиксирован случай заражения коронавирусом. Как передает "Арменпресс", об этом в ходе заседания заявил председатель Национального собрания Армении Арарат Мирзоян.
"Я сказал утром, что есть подозрение, что в Национальном собрании есть случай заражения коронавирусом. К сожалению, этот подозрение подтверждено, у нас в аппарате Национального Собрания есть инфицированный. Пожелаем ему здоровья", - сказал Мирзоян.
Председатель Национального собрания Армении призвал всех соблюдать меры безопасности. “Хочу сказать, что нет никакого принуждения - носить маски и перчатки, но это, прежде всего, для Вас, Ваших семей, для общественного здоровья, если учесть, что этим мы можем предотвратить распространение инфекции, так что вновь призываю всех соблюдать меры безопасности. Аппарат также принимает все меры. Инфицированный изолирован, круг его общения уточнен, они тоже изолированы, нам следует продолжать нашу нормальную работу, принимая соответствующие меры безопасности”, - заключил председатель Национального собрания.