Հուլիսի 1-ից Վրաստանը պատրաստ կլինի ընդունել արտասահմանցի զբոսաշրջիկներին. Գիորգի Գախարիա
Հունիսի 15-ից Վրաստանը կբացվի տեղական տուրիստական ծառայություններ մատուցելու համար: Այս մասին Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիան հայտարարել է տուրիզմը բացելու հակաճգնաժամային ծրագրի ներկայացման ժամանակ, փոխանցում է 1tv.ge-ն:
Նրա խոսքով հուլիսի 1-ից էլ Վրաստանը պատրաստ կլինի ընդունել օտարերկրյա զբոսաշրջիկներին:
«Մենք դա կանենք, ինչպես հարևան երկրների հետ ցամաքային սահմաններում ապահով միջանցքներ ստեղծելով, այնպես էլ նաև անվտանգ միջանցքների ստեղծման հնարավորություն՝ երկկողմ բանակցությունների առումով ՝ մեզ համար զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող երկրներից: Այս բանակցություններն արդեն սկսվել են», – ասել է վարչապետը:

Georgia to Receive Foreign Tourists from July 1
From June 15, Georgia will open local tourism services, and from July 1, the country will be ready to receive international tourists, Prime Minister Giorgi Gakharia said at the presentation of the Anti-Crisis Plan to Open Tourism on Thursday, Georgia Today reports.
''We will create safe corridors on land borders with our neighboring countries and, based on bilateral negotiations, with countries that are of touristic interest to us. Talks have already begun. Georgia will be one of the first countries to open its borders and tourist infrastructure to receive guests from abroad,'' the PM elaborated.