Զելենսկին սխալ է համարում Կիևից իր դեսպանին հետ կանչելու Վրաստանի որոշումը
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին սխալ է համարում Կիևից իր դեսպանին հետ կանչելու Վրաստանի որոշումը, հայտնում է «Նաշ» հեռուստաալիքը:
«Մենք գերազանց հարաբերություններ ունենք վրաց ժողովրդի հետ: Չնայած ամեն ինչին` մենք հետ չենք կանչի Վրաստանում մեր դեսպանին: Մեր երկրների միջև հարաբերություններն ավելի հարատև են, քան ցանկացած երկրի ղեկավարություն: Ինձ թվում է, որ սա վրացական կողմի սխալն է»,- հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահը` մեկնաբանելով Թբիլիսիի որոշումը հետ կանչել իր դեսպանին խորհրդատվությունների համար Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին` Ուկրաինայի Բարեփոխումների խորհրդի գործադիր կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնին նշանակումից հետո:
Զելենսկին ընդգծել է, որ կադրային քաղաքականությունը ներքաղաքական հարց է: «Սա է մեր որոշումն է, մեր ներքին քաղաքականությունը: Պարոն Սաակաշվիլին Ուկրաինայի քաղաքացի է, ունի ուկրաինական անձնագիր: Ես Ուկրաինայի նախագահն եմ և նրան նշանակել եմ բարեփոխումների խորհրդի գործադիր կոմիտեի նախագահ»,- հավելել է Զելենսկին:

Зеленский назвал ошибкой решение Грузии отозвать своего посла
Президент  Украины Владимир Зеленский назвал ошибкой решение Грузии отозвать своего посла из Киева, передает телеканал "Наш"
"У нас с грузинским народом прекрасные отношения. Мы несмотря ни на что, будем отозвать нашего посла в Украине. Отношения между нашими странами дольше любое руководство любой страны. Мне кажется, что это ошибка грузинской стороны", - заявил президент, комментируя решение Тблиси отозвать своего посла для консультаций после назначения бывшего президента Грузии Михаила Саакашвили главой Исполнительного комитета  совета по реформам Украины.
По его словам,  кадровая политика касается только государства и тех граждан, которые живут в этой стране. "Это наше решение, наша внутренняя политика. Господин Саакашвили является гражданином Украины, у него украинский паспорт. Я являюсь президентом Украины и я назначил его председателем исполкома совета реформ", - добавил Зеленский.