Փաշինյանի հետ ինչ պայմանավորվել ենք, դա մեր ներքին պայմանավորվածությունն է. Կարեն Կարապետյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ինչ պայմանավորվել ենք, դա մեր ներքին պայմանավորվածությունն է։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 11-ին, ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ 2018 թվականի ապրիլի 22-ին Նիկոլ Փաշինյանի հետ ի՞նչ է խոսել, արդյոք ինքն առաջարկե՞լ է՝ Փաշինյանի հետ գնալ հրապարակի հարթակ, և, արդյոք Փաշինյանն իրեն պատասխանե՞լ է՝ նման բան հնարավոր չի, քանի որ տպավորություն կստեղծվի, թե կուլիսային պայմանավորվածություններ են եղել՝ Սերժ Սարգսյանին Կարեն Կարապետյանով փոխելու համար, փոխանցում է News.am-ը:
Հարցին՝ արդյոք պայմանավորվածությունը խախտվե՞լ է, Կարեն Կարապետյանը պատասխանել է՝ ոչ։
Հարցին՝ Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին ի՞նչ հարցեր են տրվել իրեն, նախկին վարչապետն ասել է. «Ես պատասխանել եմ բոլոր այն հարցերին, որոնք ուղղել է հանձնաժողովը։ Քանի որ հանձնաժողովը փակ է և պարունակում է պետական գաղտնիք, այդ պատճառով ավելին չեմ կարող ասել»։

What We Agreed with Pashinyan Is Our Internal Agreement: Armenia's Ex-Premier
What we have agreed with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan is our internal agreement. Former PM Karen Karapetyan told this to reporters Monday after the meeting of the National Assembly Inquiry Committee for Examining the Circumstances of the Military Activities of April 2016, News.am reports.
Karapetyan noted the aforesaid when asked what he had talked about with Pashinyan on April 22, 2018, whether he had proposed to go to the Republic Square with Pashinyan, and whether Pashinyan had responded to him that such a thing was not possible because there would be an impression that there were behind-the-scenes agreements to replace then PM and ex-President Serzh Sargsyan with Karen Karapetyan.
To the question as to whether that agreement was violated, Karapetyan answered, “No.”
And when asked what questions were asked to him at the abovementioned meeting of the parliamentary committee of inquiry studying the circumstances of the April 2016 war, the former prime minister said. "I have answered all the questions addressed by the committee. As the committee [meeting] is closed and contains state secrets, I can't say more."