Իրանի իշխանությունները նախատեսում են մայիսի 16-ից բացել դպրոցները
Իրանի իշխանությունները նախատեսում են մայիսի 16-ից բացել դպրոցները: Այս մասին ինչպես հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, հայտարարել է կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ալի Ռաբին:
«Մենք որոշել ենք բոլոր դպրոցները բացել մայիսի 16-ից՝ պահպանելով բժշկական պահանջները, բայց աշակերտների ներկայությունը այնտեղ պարտադիր չի լինի», - ասել է նա IRINN-ի եթերում:
Փետրվարի 19-ից ի վեր Իրանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակվածության ավելի քան 107,6 հազար դեպք, որից 6640-ը՝ մահացու ելքով: Ապաքինվել է մոտ 86 հազար մարդ:

Власти Ирана планируют открыть школы с 16 мая
Власти Ирана планируют открыть школы с 16 мая, сообщил официальный представитель правительства страны Али Рабии.
"Мы приняли решение открыть все школы с 16 мая с соблюдением всех медицинских предписаний, однако присутствие там учеников не будет обязательным", - сказал он в эфире телеканала IRINN, передает РИА Новости.
В Иране с 19 февраля, когда власти впервые сообщили о коронавирусе, по настоящее время выявлено более 107,6 тысячи случаев заболевания, из которых 6640 - со смертельным исходом. Выздоровели при этом порядка 86 тысяч человек.