Կամբոջայում COVID-19-ով հիվանդները բոլորն ապաքինվել են
Բոլոր պացիենտները, որոնք Կամբոջայում հիվանդացել էին կորոնավիրուսի նոր տեսակով, ապաքինվել են, վերջին պացիենտը հիվանդանոցից դուրս է գրվել: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով Կամբոջայի առողջապահության նախարարությանը։
«Մայիսի 16-ի դրությամբ կորոնավիրուսի համավարակի սկզբից վարակված եւ հիվանդանոցներում բուժվող 122 պացիենտներից ապաքինվել են 122-ը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մայիսի 15-ի դրությամբ մնացել էր կորոնավիրուսային վարակով միայն մեկ պացիենտ։ Հիվանդության մահացու դեպք Կամբոջայում չի գրանցվել։
Առողջապահության նախարարության  տվյալներով՝ Կամբոջայում 122 բուժվողներից միայն 54-ն են եղել երկրի քաղաքացի, մնացածը՝ օտարերկրացիներ էին։
Չնայած, որ վարակվածներից բոլորն առողջացել են, վարակի տարածման դեմ սահմանափակման միջոցառումները երկրում դեռ ուժի մեջ են մնում։ Մասնավորապես, դիտարկվում է հանրակրթական դպրոցների աշխատանքը մինչեւ 2020թ․ նոյեմբեր առցանց ռեժիմով շարունակելու հարցը։

В Камбодже выздоровели все пациенты с COVID-19
Все пациенты, заболевшие новым типом коронавируса в Камбодже с начала пандемии, выздоровели, последний пациент выписался из больницы, сообщает в субботу на своем интернет-сайте министерство здравоохранения страны, передает РИА Новости
"На субботу, 16 мая, из 122 пациентов, заболевших с момента начала пандемии коронавирусной инфекцией и лечившихся в больницах Камбоджи, выздоровели 122", - говорится в сообщении.
На пятницу 15 мая в стране оставался только один пациент с коронавирусной инфекцией.
Смертельных случаев заболевания коронавирусной инфекцией в Камбодже не зарегистрировано.
По данным камбоджийского минздрава, из 122 лечившихся в Камбодже пациентов только 54 были гражданами страны, остальные – иностранными гражданами.
Несмотря на выздоровление всех заразившихся COVID19, ограничительные меры против распространения инфекции в стране остаются пока в силе. В частности, рассматривается вопрос о продлении работы общеобразовательных школ только в онлайн и телевизионном режиме до ноября 2020 года.