Մեկնարկել է լայնածավալ մարտավարական զորավարժություն
Մայիսի 19-ին ՀՀ ՊՆ «Բաղրամյան» զորավարժարանում մեկնարկել է լայնածավալ մարտավարական զորավարժություն «Պաշտպանողական օպերացիայում ԶՈւ հրետանային բրիգադի մարտական գործողությունների նախապատրաստումը և վարումը» թեմայով:
Զորավարժության նպատակն է ստուգել հրամանատարների, շտաբերի և ընդհանուր անձնակազմի կարողությունները ստորաբաժանումը մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի բերելիս, կատարելագործել զինծառայողների գործնական հմտությունները և դաշտային վարժվածությունը:
Զորավարժության առաջին փուլում սպառազինությունը և ռազմական տեխնիկան դուրս են բերվել կենտրոնացման շրջաններ: Եռօրյա զորավարժության եզրափակիչ փուլն ուղեկցվելու է մարտական կրակով:
Զորավարժությանը ներգրավված են օպերատիվ մարտավարական հրթիռների արձակման կայանքներ, «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր:

В Армении начались масштабные военные учения
На полигоне "Баграмян" стартовали широкомасштабные учения по теме "Подготовка и ведение боевых действий артиллерийской бригады Вооруженных сил в оборонительной операции".
Как сообщает АрмИнфо со ссылкой на пресс-службу МО РА, цель учений проверка способностей командиров, штабов и в целом личного состава при переводе подразделений на высокий уровень боевой готовности, совершенствование практических навыков военнослужащих и полевой подготовки.
На первом этапе учений оружие и военная техника были доставлены в районы сосредоточения.  Завершающий этап трехдневных учений будет сопровождаться боевым огнем. В учениях задействованы реактивная система залпового огня (РСЗО) "Смерч".