Փաշինյանը շնորհավորել է Բենյամին Նեթանյահուին Իսրայելի վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բենյամին Նեթանյահուին Իսրայելի Պետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու և նոր կառավարություն կազմավորելու կապակցությամբ:
Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Իսրայելի Պետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու և նոր կառավարություն կազմավորելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Ձեր գլխավորությամբ ձևավորված կոալիցիոն կառվարությունը շարունակելու է Իսրայելի զարգացման վերընթաց ուղին՝ ամրագրելով նոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը շահագրգռված է շարունակելու քաղաքական երկխոսությունը և ակտիվ համագործակցությունը Իսրայելի նորակազմ կառավարության հետ՝ երկկողմ հարաբերությունների տարբեր բնագավառներում, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերում փոխգործակցությունն առավել խորացնելու և ամրապնդելու համար։
Լիահույս եմ, որ միասնական ջանքերով կկարողանանք համալրել և հարստացնել հայ-իսրայելական գործակցության օրակարգը և զարգացնել փոխշահավետ գործընկերային հարաբերություններ՝ ի նպաստ մեր երկրների և ժողովուրդների բարօրության:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իսրայելի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն»։

Никол Пашинян поздравил Биньямина Нетаньяху
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Биньямину Нетаньяху по случаю вступления в должность премьер-министра Государства Израиль на новый срок и формирования нового правительства. В послании, в частности, говорится:
"Сердечно поздравляю и направляю искренние пожелания Вам по случаю вступления в должность премьер-министра Государства Израиль на новый срок и формирования нового правительства.
Уверен, что возглавляемое Вами коалиционное правительство продолжит восходящий путь развития Израиля, добиваясь новых успехов и достижений.
Правительство Республики Армения заинтересовано в продолжении политического диалога и активном сотрудничестве с новым правительством Израиля в различных сферах двусторонних отношений, а также в углублении и укреплении сотрудничества в многосторонних форматах.
Надеюсь, что совместными усилиями мы сможем пополнить и обогатить повестку дня армяно-израильского взаимодействия и развивать взаимовыгодные партнерские отношения на благо наших стран и народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Израиля - длительного мира и процветания".