ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 22-ին ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանին:
Նախագահ Հարությունյանը բարձր է գնահատել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև ձևավորված հարաբերություններն՝ ընդգծելով, որ դրանց կատարելագործումը պետք է մշտական բնույթ կրի:
Այդ համատեքստում Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է Արցախի նորընտիր Ազգային ժողովի հետ փոխգործակցության ակտիվացումը և որակապես նոր հարաբերությունների կառուցումը:
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին՝ նախագահի բարձր պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հավաստիացրել, որ կգործադրեն բոլոր ջանքերը Արցախի իրենց գործընկերների հետ աշխատանքի ավելի սերտ ու արդյունավետ մեխանիզմների մշակման համար:

Президент Арцаха принял председателя НС Армении
22 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял председателя Национального собрания Республики Армения Арарата Мирзояна.
Президент Арутюнян высоко оценил отношения, сформировавшиеся между парламентами двух армянских республик, подчеркнув, что их совершенствование должно носить постоянный характер.
В этом контексте Араик Арутюнян отметил важность активизации взаимодействия с новоизбранным Национальным собранием Арцаха и построения качественно новых отношений.
Арарат Мирзоян поздравил Араика Арутюняна со вступлением в высокую должность президента и заверил, что будут приложены все усилия для разработки более эффективных механизмов взаимодействия с арцахскими коллегами.