Չի բացառվում, որ նույնիսկ այս տեմպի պահպանման դեպքում մենք մոտ օրերս պացիենտների խորը սորտավորման գնանք․ նախարար
Հնարավոր է, պացիենտների խորը սորտավորման գնանք, ասաց առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, փոխանցում է Aysor.am։
«Չի բացառվում, որ նույնիսկ այս տեմպի պահպանման ժամանակ մենք մոտ օրերս դրան գնանք, բայց ամեն ինչ անում ենք, որ չգնանք, նոր մահճակալներ ենք ծավալում և այլն», - ասաց նախարարը։
Նա ընդգծեց՝ այս պահին բոլոր հիվանդները ստանում են բուժօգնություն։ Միևնույն ժամանակ, նախարարն խոսքով, ցավոք, լինում են պացիենտներ, ովքեր ուշ են դիմում բուժօգնության համար։
«Դժբախտաբար, հիմա էլ ունենում ենք ուշացած դեպքեր, երբ քաղաքացին դիմում է այնպիսի վիճակում, երբ թոքերի թթվածինը շատ ցածր է: Մի օր մաքսիմում մի բան կարողանում ենք անել ու չենք կարողանում փրկել», - ասաց Թորոսյանը։

Armenia’s Health Minister Warns About Sorting of Patients if Tempo of Spread of Coronavirus Remains Unchanged
Armenia’s health minister Arsen Torosyan said about possible sorting of coronavirus patients if the tempo of spread of the disease remains unchangedAysor.am reports.
“It is not excluded that even in case of preservation of this tempo in the coming days we pass to it, though we are doing everything not to do it. We are adding new beds, etc.,” the minister said.
He stressed that currently all the patients are getting medical assistance but added that some patients apply for medical assistance late.
“Unfortunately, now too we are having late cases when the citizen applies in condition when his lungs are getting low oxygen. We are managing to do something maximal in a day but fail to save,” Torosyan said.