Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության հայաստանյան մասնաճյուղի նախագահ Վազգեն Յակուբյանին և ՀԲԸՄ Արցախի ներկայացուցիչ Սասուն Բաղդասարյանին:
Նախագահ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀԲԸՄ-ի՝ տարիներ ի վեր Արցախի հետ ունեցած սերտ համագործակցության համար, և նշել, որ հանրապետության իշխանություններն այսուհետ ևս պատրաստ են իրենց գործուն աջակցությունը բերելու միության ծրագրերի շարունակականության ապահովմանը:
Վազգեն Յակուբյանը իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորել պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: Նա ներկայացրել է միության կողմից Արցախում իրականացվող գյուղատնտեսական ու կրթական ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը և հավաստիացրել, որ դրանք ապագայում ավելի կընդլայնվեն:

On 22 May Artsakh Republic President Arayik Haroutyunyan received president of the AGBU Armenia Vasken Yacoubian and Union's representative in Artsakh Sasoun Baghdasaryan.
President Haroutyunyan expressed gratitude to the AGBU for the years of close cooperation with Artsakh and noted that authorities of the republic are hereafter ready to assist the consistent realization of the Union's programs.
Vasken Yacoubian in his turn expressed gratitude to the President Haroutyunyan for the warm reception and congratulated in connection with assuming the post of president. He introduced the Union's projects in the agricultural and educational spheres being carried out in Artsakh and assured that they would be expanded in the future.