Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության հայաստանյան մասնաճյուղի նախագահ Վազգեն Յակուբյանին և ՀԲԸՄ Արցախի ներկայացուցիչ Սասուն Բաղդասարյանին:
Նախագահ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀԲԸՄ-ի՝ տարիներ ի վեր Արցախի հետ ունեցած սերտ համագործակցության համար, և նշել, որ հանրապետության իշխանություններն այսուհետ ևս պատրաստ են իրենց գործուն աջակցությունը բերելու միության ծրագրերի շարունակականության ապահովմանը:
Վազգեն Յակուբյանը իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորել պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: Նա ներկայացրել է միության կողմից Արցախում իրականացվող գյուղատնտեսական ու կրթական ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը և հավաստիացրել, որ դրանք ապագայում ավելի կընդլայնվեն:

Араик Арутюнян принял делегацию Армянского общего благотворительного союза
22 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял руководителя филиала Армянского общего благотворительного союза (АОБС) в Армении Вазгена Якубяна и представителя АОБС в Арцахе Сасуна Багдасаряна.
Президент Арутюнян выразил признательность АОБС за тесное многолетнее сотрудничество с Арцахом и отметил, что власти республики и впредь готовы оказывать практическое содействие обеспечению реализации программ Союза.
Вазген Якубян в свою очередь поблагодарил президента Арутюняна за теплый прием и поздравил его со вступлением в должность. Он представил программы, осуществляемые Союзом в Арцахе в сельскохозяйственной и образовательной сферах, и заверил, что в будущем они будут расширены.