Արցախում կորոնավիրուսից ապաքինվել է 2 քաղաքացի
Արցախի Հանրապետությունում թեստավորված 10 քաղաքացու մոտ նոր տիպի կորոնավիրուսի հետազոտման թեստի արդյունքները բացասական են, 2 քաղաքացի կորոնավիրուսից ապաքինվել է։ Այս մասին տեղեկանցում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Ստացվել են նոր կորոնավիրուսի (Covid-19) թեստավորման նպատակով Հայաստանի Հանրապետություն ուղարկված ևս 10 փորձանմուշի պատասխանները` բոլորն էլ բացասական: Բացասական էր նաև կորոնավիրուսով հիվանդացություն ունեցող 2 քաղաքացու կրկնակի թեստավորման փորձանմուշների արդյունքները, ինչը նշանակում է, որ նրանք հաղթահարել են հիվանդությունն ու դուրս գրվել բժշկական հաստատությունից»,- նշում են նախարարությունից:
Հիշեցնենք՝ այս պահի դրությամբ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 33 քաղաքացու մոտ, որից 10-ը բուժվել են, մյուսների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար:

В Арцахе от коронавирусной болезни вылечились двое граждан
Результаты тестов на коронавирус нового типа у 10 протестированных граждан Республики Арцах отрицательные, 2 пациента вылечились. Как передает "Арменпресс", об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
“Получены результаты еще 10 тестов, отправленных в Республику Армения для диагностирования  Covid-19, все отрицательные. Отрицательными были и результаты повторного тестирования двух заболевших коронавирусом граждан, что означает, что они побороли болезнь. Эти пациенты уже выписаны из медицинского учреждения”,- отмечают в министерстве.
На данный момент коронавирус подтвержден у 33 граждан Арцаха, 10 из которых прошли лечение, состояние остальных врачи оценивают как удовлетворительное. В общей сложности в Арцахе были протестированы 669 граждан, изолированы – 69.