Արայիկ Հարությունյանն ու Սամվել Բաբայանը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 25-ին իր գլխավորած «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի անունից համագործակցության հուշագիր է ստորագրել «Միասնական հայրենիք»կուսակցության նախագահ Սամվել Բաբայանի հետ:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ քաղաքական ուժերի միջև համագործակցությունը միտված է երկրում համերաշխության մթնոլորտի պահպանմանը և ծրագրային դրույթների շուրջ համատեղ ջանքերի գործադրմանը:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է նաև, որ ձևավորված օրակարգի շրջանակում «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքը պատրաստ է համագործակցելու խորհրդարանական և արտախորհրդարանական այլ ուժերի հետ:
Իր խոսքում՝ Սամվել Բաբայանը ևս կարևորել է համատեղ փոխգործակցության գաղափարն՝ ընդգծելով, որ այն հատկապես պահանջված է հայրենիքի առաջ ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերներին արդյունավետ դիմակայելու համար:

Президент Арцаха Араик Арутюнян подписал Меморандум о сотрудничестве с Самвелом Бабаяном (видео)
25 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян от имени возглавляемого им альянса партий "Свободная родина - Объединенный гражданский альянс" подписал Меморандум о сотрудничестве с председателем партии"Единая Родина" Самвелом Бабаяном.
Президент Арутюнян отметил, что сотрудничество с политическими силами направлено на сохранение атмосферы солидарности в стране и приложения совместных усилий для реализации положений программ партий.
Араик Арутюнян отметил также, что альянс партий "Свободная родина - Объединенный гражданский альянс" в рамках сформированной повестки готов к сотрудничеству и с другими парламентскими и внепарламентскими силами.
В своем слове Самвел Бабаян также отметил важность идеи сотрудничества, подчеркнув, что оно востребовано, прежде всего, с точки зрения эффективного противодействия внутренним и внешним вызовам, стоящим перед родиной.