Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ստեղծված համավարակի պայմաններում կառույցի աշխատանքի և տարբեր երկրներում նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շրջանակներում կատարվող գործողությունների վերաբերյալ։
Արարատ Միրզոյանը հիշատակել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի կոչը համավարակի պայմաններում համաշխարհային զինադադարի կարևորության մասին և նշել, որ ի հեճուկս միջազգային հանրության կոչերին՝ Ադրբեջանը շարունակում է հրադադարի խախտման փորձերը, ինչի վառ օրինակն էր օրեր առաջ ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված դիվերսիայի փորձը։

Председатель НС Армении проинформировал председателя ПА ОБСЕ о диверсии Азербайджана
Состоялась телефонная беседа председателя Национального Собрания Армении Арарата Мирзояна с председателем ПА ОБСЕ Георгием Церетели.
Как сообщает пресс-служба НС, собеседники обменялись мнениями о работе структуры в условиях пандемии и деятельности различных стран в рамках борьбы с новым коронавирусом.
А.Мирзоян напомнил важность призыва Генерального секретаря ООН о всеобщем перемирии в условиях пандемии и отметил, что, несмотря на призывы международного сообщества, Азербайджан продолжает попытки нарушения прекращения огня, ярким свидетельством чего явилась совершенная на днях азербайджанскими вооруженными силами диверсионная вылазка.