Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ստեղծված համավարակի պայմաններում կառույցի աշխատանքի և տարբեր երկրներում նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շրջանակներում կատարվող գործողությունների վերաբերյալ։
Արարատ Միրզոյանը հիշատակել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի կոչը համավարակի պայմաններում համաշխարհային զինադադարի կարևորության մասին և նշել, որ ի հեճուկս միջազգային հանրության կոչերին՝ Ադրբեջանը շարունակում է հրադադարի խախտման փորձերը, ինչի վառ օրինակն էր օրեր առաջ ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված դիվերսիայի փորձը։

Speaker of the National Assembly of Armenia Ararat Mirzoyan held phone talks with President of the OSCE Parliamentary Assembly George Tsereteli.
The interlocutors exchanged views on the activities of the OSCE Parliamentary Assembly in the coronavirus situation and the actions that different countries are taking to combat the novel coronavirus.
Mirzoyan recalled the call of the United Nations Secretary-General about the importance of the global ceasefire during the pandemic and stated that, contrary to the calls of the international community, Azerbaijan continues to try to violate the ceasefire, brilliant evidence of which was the attempt of sabotage that the armed forces of Azerbaijan made a few days ago.