Դավիթ Տոնոյանի հրամանով՝ զինվորական հոսպիտալի 3 բաժանմունք անվանակոչվել են բուժծառայության նվիրյալների անուններով
Մայիսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ։
Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է հոսպիտալի ամբողջությամբ վերանորոգված և վերազինված բաժանմունքների բացման արարողությանը։ Բուժհաստատության վնասվածքաբանական, ուրոլոգիական և ընդհանուր վիրաբուժության բաժանմունքների հարկերը առողջական խնդիրներ ունեցող զինծառայողներին այսուհետև կընդունեն նոր պայմաններում, կսպասարկեն նոր կահավորված հիվանդասենյակներում ու վիրակապարաններում։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է վերաբացված բաժանմունքներում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին, տեղադրված նոր սարքավորումներին ու օդափոխության համակարգերին։
Պաշտպանության նախարարի անմիջական հսկողությամբ իրականացված վերանորոգումն ու վերազինումը կատարվել է մեկ փուլով, ինչը հնարավորություն է տվել առանց ժամանակ կորցնելու անցնել բուժսպասարկման։
Պաշտպանության նախարարի հրամանով՝ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի երեք բաժանմունքներ անվանակոչվել են բուժծառայության նվիրյալների անուններով. վիրաբուժական բաժանմունքն այսուհետ կրելու է բ/ծ մայոր Սերգեյ Հարությունյանի, նյարդավիրաբուժական բաժանմունքը՝ բ/ծ կապիտան Կարո Հեբոյանի, անզգայացման բաժանմունքը` բ/ծ լեյտենանտ Տիգրան Հովեսյանի անունները։ Բուժծառայության հիշյալ սպաները զոհվել էին առաջադրանք կատարելիս, 2000 թվականի հունվարի 19-ին՝ ուղղաթիռի վթարից։
Շրջայցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեսակցել է վիրավոր զինծառայողներին, այնուհետև հոսպիտալում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ ռազմաբժշկական ծառայության ղեկավար կազմի մասնակցությամբ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարն անդրադարձել է զինված ուժերում COVID-19-ի դեմ տարվող պայքարին, զորքերում իրականացվող հակահամավարակային միջոցառումներին և առաջիկա ծրագրերին։ Քննարկվել են նաև ռազմաբժշկական ծառայության ապահովմանը և ընթացիկ աշխատանքներին վերաբերող հարցեր։

Министр обороны Армении посетил Центральный клинический военный госпиталь
Министр обороны Армении Давид Тоноян посетил Центральный клинический военный госпиталь Министерства обороны.
Как сообщает News.am, ссылаясь на пресс-службу Минобороны, Тоноян принял участие в открытии отремонтированных  и переоборудованных отделений травматологии, урологии и общей хирургии. Министр ознакомился с новыми условиями, проделанной работой, новым оборудованием и системой вентиляции.
По приказу министра обороны, три отделения Центрального клинического военного госпиталя были названы именами преданных медслужащих: хирургическое отделение отныне будет носить имена майора Сергея Арутюняна, отделение нейрохирургии -капитана Каро Хебояна, отделение анестезии - лейтенанта Тиграна Овесяна. Офицеры медслужбы погибли в крушении вертолета 19 января 2000 г при выполнении задания.
Министр проведал проходящих лечение военнослужащих. Затем состоялось совещание с участием руководящего состава военно-медицинской службы.
Министр обороны РА коснулся борьбы против COVID-19 в Вооруженных силах, осуществляемых в войсках противоэпидемиологических мероприятий и предстоящих программ. Были обсуждены также вопросы, касающиеся обеспечения Военно-медицинской службы и текущих работ.