Հայ ժողովուրդը մեծ ուրախությամբ է հետևում բարեկամ Վրաստանի բոլոր հաջողություններին ու ձեռքբերումներին. Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիային՝ Վրաստանի ազգային տոնի առթիվ, հայտնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Ավելի քան 100 տարի առաջ՝ 1918 թվականի մայիսի 26-ին, Վրաստանի Ժողովրդավարական Հանրապետության հռչակմամբ Վրաստանի ժողովուրդն արտահայտեց իր վճռականությունը՝ վերականգնելու պետականությունը և ընթանալու ժողովրդավարական հասարակության կառուցման ուղղությամբ։ Եվ այսօր էլ Վրաստանը շարունակում է հավատարիմ մնալ դեռևս 20-րդ դարի սկզբներին հռչակած իր այս արժեքներին և կառուցել ժամանակակից ու ժողովրդավարական պետություն։
Հայ և վրացի ժողովուրդների հարաբերությունները դարերի ընթացքում աչքի են ընկել փոխադարձ խորին հարգանքով և բարեկամությամբ, որի լավագույն արտացոլումն են այսօր մեր երկու պետությունների միջև ձևավորված հարաբերությունները։ Հավաստիացնում եմ, որ հայ ժողովուրդը մեծ ուրախությամբ է հետևում բարեկամ Վրաստանի բոլոր հաջողություններին ու ձեռքբերումներին, և հանձին Հայաստանի Հանրապետության՝ Վրաստանն ունի և ունենալու է հավատարիմ ու վստահելի բարեկամ և հարևան պետություն։
բարձր եմ գնահատում կորոնավիրուսի համավարակի տարածմամբ պայմանավորված այս բարդ պայմաններում մեր կառավարությունների միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը, հատկապես երկու երկրների միջև բեռնափոխադրումների անխափան իրականացումը և Հայաստանի ու Վրաստանի քաղաքացիների՝ իրենց հայրենիք վերադարձի ապահովումը: Համոզված եմ, որ միայն համատեղ ուժերով է հնարավոր հաղթահարել ամբողջ մարդկության համար այս ծանր փորձությունը։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ ամենայն բարիք և հաջողություն Ձեր պատաս¬խանատու գործունեության մեջ, իսկ եղբայրական Վրաստանի ժողովրդին՝ առողջություն և տոկունություն այս բարդ ժամանակաշրջանում»։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Georgian Prime Minister Giorgi Gakharia on Georgia’s national holiday.
“I warmly congratulate you and the friendly people of Georgia on your country’s national holiday - Independence Day.
More than 100 years ago, with the proclamation of the Democratic Republic of Georgia on May 26, 1918, the Georgian people expressed their firm determination to restore statehood and build a democratic society. Today as well, Georgia adheres to the values proclaimed in the early 20th century, and continues to build a modern and democratic state.
The Armenian-Georgian relations have been marked by reciprocated deep respect and friendship over many centuries as best evidenced by the ongoing high-level interstate dialogue between our two countries.
You may rest assured that Armenia is pleased to see friendly Georgia’s numerous achievements. Georgia has a reliable friend and neighbor in the face of the Republic of Armenia.
Dear Mr. Prime Minister,
I highly appreciate the effective cooperation between our two governments amid the spread of COVID-19, especially the uninterrupted implementation of cargo transportations between the two countries and the repatriation of Armenian and Georgian citizens. I am convinced that we cannot overcome but through joint efforts the great ordeal facing all mankind.
I would like to take this opportunity to wish you all the best and every success in your responsible position, as well as good health and endurance – to the people of fraternal Georgia.”