Արցախի նախագահը բերքահավաքի առաջիկա աշխատաքներին նվիրված խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին հրավիրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված բերքահավաքի առաջիկա աշխատանքների անկորուստ կազմակերպմանը:
Հակահրդեհային նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ զեկուցմամբ հանդես է եկել ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնակատար Վլադիկ Խաչատրյանը:
Ա. Հարությունյանը բավարար է գնահատել կատարված աշխատանքները՝ նշելով, որ, այնուամենայնիվ, անելիքներ շատ կան: Նա հավաստիացրել է, որ իշխանությունները ջանք չեն խնայելու մարդկային և տեխնիկական ներուժի արդյունավետ տեղաբաշխմամբ ցանկալի արդյունք ապահովելու համար:

President of Artsakh Convoked a Consultation on the Upcoming Harvest Activities
On 26 May Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan convoked a consultation on lossless organization of the upcoming harvest activities.
Vladik Khachatryan, acting director of the Artsakh Republic State Emergency Service, made a report on fire-fighting preparations.
A. Harutyunyan rated the carried-out activities as satisfactory noting that, however, there is still much to do. He assured that the authorities will spare no effort to ensure the desired result with effective deployment of human and technical potential.