Արցախի նախագահը բերքահավաքի առաջիկա աշխատաքներին նվիրված խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին հրավիրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված բերքահավաքի առաջիկա աշխատանքների անկորուստ կազմակերպմանը:
Հակահրդեհային նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ զեկուցմամբ հանդես է եկել ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնակատար Վլադիկ Խաչատրյանը:
Ա. Հարությունյանը բավարար է գնահատել կատարված աշխատանքները՝ նշելով, որ, այնուամենայնիվ, անելիքներ շատ կան: Նա հավաստիացրել է, որ իշխանությունները ջանք չեն խնայելու մարդկային և տեխնիկական ներուժի արդյունավետ տեղաբաշխմամբ ցանկալի արդյունք ապահովելու համար:

Президент Арцаха провел совещание, посвященное предстоящим работам по сбору урожая
26 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел совещание, посвященное организации предстоящих работ по сбору урожая без потерь.
С докладом о подготовительных противопожарных работах выступил исполняющий обязанности директора Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Владик Хачатрян.
Араик Арутюнян дал удовлетворительную оценку проведенным работам, отметив, что многое еще предстоит сделать. Он заверил, что власти сделают все возможное для достижения желаемого результата, эффективно используя человеческий и технический потенциал.