Արցախի Հանրապետության Նախագահը ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր
Արայիկ Լազարյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի կառավարության գործերի կառավարչության պետ՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի կառավարության գործերի կառավարչության պետ-աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնից։
Դավիթ Բաբայանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ-Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից։
Վահրամ Պողոսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ-Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ։

Президент Арцаха произвел ряд назначений
Араик Лазарян назначен начальником управления по делам правительства Аппарата президента Республики Арцах и освобожден от должности начальника управления по делам правительства Аппарата президента - первого заместителя руководителя Аппарата.
Давид Бабаян назначен советником президента Республики Арцах и освобожден от должности начальника Главного информационного управления Аппарата президента Республики Арцах - заместителя руководителя Аппарата президента.
Ваграм Погосян назначен начальником Главного информационного управления Аппарата президента Республики Арцах - заместителем руководителя Аппарата президента.