ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի կառավարության նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին՝ համավարակի արդյունքում գրանցված տասնյակ հազարավոր զոհերի կապակցությամբ:
«Թույլ տվեք հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն և զորակցություն հայտնել Ձեզ և Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին համավարակի արդյունքում գրանցված տասնյակ հազարավոր զոհերի կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ միջազգային համագործակցութան և համատեղ ջանքերի շնոհիվ մարդկությանը շուտով կհաջողվի հաղթահարել այս մարտահրավերը:
Մաղթում եմ Ձեզ և Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին ուժ, համբերություն և ոգու տոկունություն»,-նշված է ուղերձում:
Իսպանիայի կառավարությունը մայիսի 27-ից 10-օրյա սուգ է հայտարարել՝ ի հիշատակ կորոնավիրուսից մահացածների։

RA Prime Minister Offers Condolences to President of Spanish Government
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a condolence cable to Prime Minister of Spain Pedro Sanchez over tens of thousands of lives claimed by the pandemic.
“On behalf of the Armenian people and myself, I express deepest condolences to you and to the friendly people of Spain on tens of thousands of lives claimed by the pandemic.
I am confident that cross-border cooperation and joint efforts will help mankind defy the challenge in the near future.
I wish you and the friendly people of Spain endurance, patience and fortitude,” the message reads.
The Spanish government has declared a 10-day period of national mourning since May 27 for COVID-19 victims.