Արցախի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
Շնորհավորանքում, մասնավորապես, ասվում է.
«Մեծարգո՛ պարոն վարչապետ
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ, միավորելով մայր Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի ջանքերն ու ներուժը, մենք համատեղ կկարողանանք ներկա բարդ ու դժվարին պայմաններում հաջողությամբ և արդյունավետորեն լուծել մեր ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրները, իրականացնել համազգային ծրագրեր՝ ի շահ մեր Հայրենիքի զարգացման ու զորացման:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում ամենայն բարիք ու քաջառողջություն Ձեզ և Ձեր բոլոր հարազատներին, առավել ևս՝ կորոնավիրուսի առկա մարտահրավերների պայմաններում:

President of Artsakh Congratulates Armenia’s PM on Birthday
President of Artsakh Arayik Harutyunyan congratulated Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on the anniversary of birth.
On behalf of the people, the authorities of Artsakh and myself personally I cordially congratulate you on your birthday.
I am confident that by uniting the efforts and potential of Armenia, Artsakh and the Diaspora we will be able to jointly, successfully and effectively solve the problems facing our people at these difficult times, implement pan-national programs for the benefit of the development and strengthening of our Homeland.
I once again congratulate you, wishing you all the best and good health to you and your relatives, especially during the current coronavirus-related situation", reads the congratulatory letter.