Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ
ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ընդունեք, խնդրում եմ, ջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Որպես երկրի վարչապետ՝ Դուք շատ բան եք անում Հայաստանի զարգացման, նրա անվտանգության ամրապնդման ու միջազգային ասպարեզում նրա ազգային շահերը պահպանման համար:
Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթների վրա: Ձեր կողմից իրականացվող քաղաքականությունը թույլ է տալիս ավելի բացահայտել ռուս-հայկական ռազմավարական բազմավեկտոր գործընկերության ներուժը:
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհուրդը շահագրգռված է խորացնել խորհրդարանական երկխոսությունը, ինչը երկկողմ համագործակցության ամբողջ շրջանակի կարևոր բաղադրիչ է: Մենք բարձր ենք գնահատում Ձեր դերն այս հարցում:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պետական բարձր պաշտոնում: Թող Ձեր գիտելիքները, եռանդն ու վճռականությունը ծառայեն որպես բեղմնավոր աշխատանքի հուսալի հիմք՝ ի նպաստ եղբայրական հայ ժողովրդի»,-

Валентина Матвиенко направила поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю дня рождения
Председатель Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентина Матвиенко направила поздравительное послание премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну в связи с днем его рождения. В послании, в частности, говорится:
Примите мои самые теплые и искренние поздравления с днем рождения.
На посту премьер-министра страны Вы многое делаете для развития Армении, укрепления ее безопасности и отстаивания национальных интересов на мировой арене.
Отношения между Россией и Арменией основаны на добрых традициях дружбы и взаимного уважения. Реализуемая Вами политика позволяет еще больше раскрыть потенциал российско-армянского стратегического многовекторного партнерства.
В Совете Федерации Федерального Собрания Российской Федерации заинтересованы в углублении парламентского диалога, который является важной составляющей всего комплекса двустороннего взаимодействия. Высоко ценим Вашу роль в этом.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, благополучия и успехов на высоком государственном посту. Пусть Ваши знания, энергия и целеустремленность служат надежным фундаментом для плодотворной работы во благо братского армянского народа”.