Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Սամվել Բաբայանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին ընդունել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Սամվել Բաբայանին:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ակնկալում է ակտիվ աշխատանք՝ ընդգծելով, որ ԱԽ նորանշանակ քարտուղարը մեկամսյա ժամկետում պետք է ներկայացնի առաջարկություններ ԱՀ անվտանգության խորհրդի նոր կանոնադրության և նոր կառուցվածքի վերաբերյալ:
«Անվտանգության խորհուրդը պետք է դառնա պետական կառավարման այն օղակներից մեկը, որտեղ քննարկվելու են մեր բնակչությանը մտահոգող հիմնահարցերը: Համատեղ աշխատանքով պետք է փորձենք կյանքի կոչել այն հուշագիրը, որը ստորագրվել է երկու քաղաքական ուժերի միջև»,- նշել է Ա. Հարությունյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝ Սամվել Բաբայանը նշել է, որ կանի հնարավորը հուշագրի բոլոր կետերի իրականացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ հիմնական ուշադրությունը սևեռված է լինելու ինչպես անվտանգության և քաղպաշտպանության, այնպես էլ սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման վրա:

Президент Арцаха принял новоназначенного секретаря Совета безопасности Самвела Бабаяна
1 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял новоназначенного секретаря Совета безопасности Самвела Бабаяна.
Президент Арутюнян отметил, что ожидает активной работы, подчеркнув, что новоназначенный секретарь Совета безопасности в течение месяца должен представить предложения по новому уставу и новой структуре Совета безопасности Республики Арцах.
"Совет безопасности должен стать одним из тех звеньев государственного управления, где будут обсуждаться проблемы, волнующие наше население. Совместными усилиями мы должны воплотить в жизнь тот меморандум, который был подписан между двумя политическими силами",- отметил А.Арутюнян.
Выразив признательность за доверие, Самвел Бабаян отметил, что сделает все возможное для осуществления всех пунктов меморандума. По его словам, основное внимание будет уделено решению задач в сфере безопасности и гражданской обороны, равно как и социально-экономических вопросов.