Հայկական Զինուժը միայն պատասխանում է հակառակորդի սադրանքներին. ՀՀ ՊՆ
Համացանցում տեսանյութ է տարածվել ու տեղեկատվություն, որ ՀՀ զինված ուժերը Նախիջևանի ուղղությամբ խոցել են ադրբեջանական ռազմական տեխնիկա։ Panorama.am-ը դիմեց ՀՀ պաշտպանության նախարարություն՝ մեկնաբանություն ստանալու տարածված տեսանյութի վերաբերյալ։
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը նախ ասաց, որ համացանցում հայտնված  տեսանյութի ծագման կամ հայկական Զինված ուժերի գործողությունների մասին որևէ մեկնաբանություն չի կարող տալ։
«Միայ կարող եմ նշել, որ հայկական Զինված ուժերը երբեք նախահարձակ չեն լինում, մենք միայն պատասխանում ենք հակառակորդի սադրանքներին համարժեք կերպով»,- ասաց Շ. Ստեփանյանը։

Армянские Вооруженные силы никогда не инициируют наступления: минобороны Армении
В Сети распространились видеоролик и информация о том, что ВС Армении на нахиджеванском направлении уничтожили азербайджанскую военную технику. Сайт Panorama.am обратился в министерство обороны Армении за получением комментария касательно распространенного видео.
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян сперва указала, что она не может представить каких-либо комментариев относительно происхождения появившегося в Сети видео или действий армянских ВС.
"Лишь могу отметить, что армянские Вооруженные силы никогда не инициируют наступления, мы только соразмерно отвечаем на провокации противника", – сказала Ш.Степанян.