Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Իտալիայի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային՝ Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ, հայտնում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:
«Գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջև գործընկերության և փոխվստահության ոգով զարգացող հարաբերություններն ընդլայնվում են՝ ընդգրկելով նորանոր ոլորտներ: Հայաստանը մշտապես կարևորում է մեր երկրների միջև փոխգործակցության շարունակական ամրապնդումն ու զարգացումը:
Առանձնահատուկ ջերմությամբ եմ հիշում մեր պարբերական շփումները։ Համոզված եմ, որ Իտալիա նախատեսվող իմ առաջիկա պետական այցը նոր թափ կհաղորդի հայ-իտալական բազմաշերտ հարաբերություններին։
Սահմաններ չճանաչող համավարակի հետևանքով առաջացած աննախադեպ ճգնաժամի պայմաններում իմ անկեղծ զորակցությունն ու աջակցությունն եմ հայտնում Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին: Բարձր եմ գնահատում մարդկային կյանքեր փրկելուն և համավարակի հետևանքները մեղմելուն ուղղված՝ Ձեր երկրի ջանքերը: Հավատացած եմ, որ հեռու չէ այն օրը, երբ համավարակը կհաղթահարվի, և մենք կվերսկսենք առօրյա բնականոն կյանքը՝ կրկնապատկելով մեր երկրների և ժողովուրդների միջև առավել ամուր հարաբերություններ հաստատելու՝ համատեղ հանձնառությունը»,-ասված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Armen Sarkissian Sent A Congratulatory Message To The President Of Italy
On the occasion of the Republic Day, President Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of Italy Sergio Mattarella, press office of the president reports.
The message reads: "I state with satisfaction that relations between Armenia and Italy, which are developing in the spirit of partnership and mutual trust, continue to expand, encompassing new areas. Armenia attaches importance to a continuous strengthening and development of cooperation between our countries.
I recall particularly warmly our regular contacts. I am confident that my forthcoming state visit to Italy will give a boost to the multifaceted Armenian-Italian relations.
I express my sincere support and solidarity with the people of the friendly Italy in these times of the pandemic which transcends borders and unprecedented crisis caused by it. I highly value efforts of your country aimed at saving human lives and mitigation of the consequences of the pandemic. I am confident that soon the pandemic will be defeated, we will get back to our normal lives and will double our efforts aimed at the establishment of the strongest possible relations between our countries.