Հայաստանից 1 շարասյուն մասնակցելու է Մոսկվայում կայանալիք Հաղթանակի 75- ամյակին նվիրված զորահանդեսին
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակի առթիվ Հայաստանը մասնակցելու է հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք զորահանդեսին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում` այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Զորահանդեսին հայկական կողմից մասնակցելու է 1 շարասյուն, որը բաղկացած է լինելու 75 հոգուց: Նրանք տանելու են Թամանյան դիվիզիայի մարտական և ՀՀ դրոշները»,- նշեց Ստեփանյանը:
Կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակով պայմանավորված՝ Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված զորահանդեսը մայիսի 9-ին չանցկացվեց։ Այն կկայանա հունիսի 24-ին։

Armenia to Participate in Victory Day military Parade in Moscow
Armenia will take part in the military parade dedicated to the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War on June 24 in the Russian capital of Moscow, Defense minister’s spokesperson Shushan Stepanyan told Armenpress.
“A column from the Armenian side consisting of 75 people will participate in the military parade. They will carry Armenia’s and the Tamanyan division’s flags”, she said.
Due to the novel coronavirus pandemic this year’s Victory Day celebrations in Russia scheduled on May 9 were postponed and will take place on June 24.