Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի էմիրին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Պետության էմիր, շեյխ Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիին:
«Բարձր եմ գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի և Կատարի միջև բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման և փոխշահավետ բազմոլորտ համագործակցության զարգացման գործում,- մասնավորապես նշված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում։ -Մեծապես արժևորում եմ մեր ջերմ հարաբերություններն ու անձնական բարեկամությունը։
Վերահաստատում եմ ժամանակակից աշխարհի փոփոխություններին և պահանջներին համահունչ երկկողմ հարաբերությունների խթանման ուղղությամբ համատեղ աշխատելու՝ մեր պատրաստակամությունը»:

Армен Саркисян по случаю дня рождения направил поздравительное послание Эмиру Катара
Президент Республики Армен Саркисян по случаю дня рождения направил поздравительное послание Эмиру Государства Катар, Шейху Тамиму бин Хамаду Аль Тани.
"Высоко ценю Ваш личный вклад в дело укрепления дружественных отношений и развития взаимовыгодного многоотраслевого сотрудничества между Арменией и Катаром, - отмечено, в частности, в послании Президента Саргсяна. – Придаю большое значение нашим тёплым отношениям и личной дружбе.
Подтверждаю нашу готовность совместно работать в направлении стимулирования двусторонних отношений созвучных с изменениями и требованиями современного мира".