Թեև էական առաջընթաց չկա, կարող եմ հաստատել, որ լավատեսությունը պահպանվում է. Զախարովան` տարածաշրջանում խաղաղության պահպանմանն ուղղված ՌԴ ջանքերի մասին (Տեսանյութ)
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հունիսի 4-ին կայացած ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ անդրադարձել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանմանը՝ գնահատելով Ռուսաստանի ջանքերն՝ ուղղված, մասնավորապես, հայ-ադրբեջանական հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը, փոխանցում է Tert.am-ը:
«Մենք կողմ ենք հանդես գալիս այդ արդեն երկար ձգձգված ճգնաժամի քաղաքական կարգավորմանը բանակցությունների ճանապարհով և անում ենք ամեն հնարավորը որպես հարևան երկիր, որպես երկիր, որին բարեկամության, համագործակցության և փոխգործակցության երկարատև պատմություն է միավորում այդ ինքնիշխան երկրների հետ, որպեսզի ունենանք մեր կառուցողական ներդրումը ոչ միայն որպես պետություն, այլև որպես համապատասխան խմբի աշխատանքներին ներգրավված միջնորդ: Թեև էական առաջընթաց չկա, կարող եմ հաստատել, որ լավատեսությունը պահպանվում է»,- ասել է Զախարովան՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:

Захарова: "Каких-то кардинальных подвижек в карабахском урегулировании нет, но оптимизм остается" (видео)
Каких-то кардинальных подвижек в карабахском урегулировании нет, но оптимизм остается. Об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова, передает news.am.
По ее словам, Москва выступает за "политическое урегулирование этого затянувшегося, длительного кризиса путем переговоров". "Мы  сделаем все возможное, как страна-сосед, как страна, которую связывает длительная история дружбы, взаимодействия и сотрудничества с этими странами – чтобы внести свой конструктивный вклад", - сказала Захарова, отметив, роль России в качестве посредника, участвующего в работе Минской группы.