Պարետի որոշմամբ կարգելափակվի Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղից ելքերն ու մուտքերը. Նիկոլ Փաշինյան
Պարետի որոշմամբ այսօր կարգելափակվի Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղից ելքերն ու մուտքերը: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր պարետի որոշմամբ կարգելափակվի ելքերն ու մուտքերը՝ Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղից: Պատճառն այն է, որ մեր սիրելի հայրենակիցներից մեկը Ձորագյուղից գնացել է Գողթ գյուղ թաղման, երեք չորս օր անց թաղման է մասնակցել իրենց գյուղում, ինչի արդյունքում Ձորագյուղում արդեն ունենք կորոնավիրուսի 63 դեպք: Այս 63-ից մի քաղաքացի թաղման է մասնակցել Ծովասար գյուղում:
Նման դեպք ունեցանք նաև Դդմաշենում, երբ Հրազդանից եկան թաղման, սգակիր տան անդամներին վարակեցին, ինչի հետեւանքով այդ տան պապը մահացավ, գյուղում ունեցանք 100֊ից ավել դեպք, Դդմաշենը փակեցինք։ Դդմաշենի թաղման հետ կապված մարզի 6 այլ համայնքներում ունեցանք վարակվածներ։
Սիրելի հայրենակիցներ, հարգեք մարդկային կյանքերը, մի խախտեք հակահամաճարակային կանոնները», - գրել է Փաշինյանը։

Сегодня будут заблокированы входы и выходы из Дзорагюха: премьер Армении
Решением коменданта сегодня будут заблокированы входы и выходы из Дзорагюха Гегаркуникской области. Как передает News.am, об этом написал на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Причина в том, что один из наших любимых соотечественников из Дзорагюха направился в село Гохт, чтоб там принять участие в церемонии похорон. Через 3-4 дня он принял участие и в церемонии похорон в их деревне, в результате чего в Дзорагюхе имеем 63 случая заражения коронавирусом. Один из 63 граждан принял участие в церемонии похорон в селе Цовасар.
Такой же случай был и в Ддмашене, когда на церемонию похорон приехали из Раздана, заразили членов скорбящей семьи, из-за чего дедушка этого дома умер, а в самой деревне коронавирусом заразились свыше 100 человек, Ддмашен закрыли. После этой церемонии зараженные появились еще в 6 других общинах.