Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեդիայի վարչապետին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեդիայի Թագավորության վարչապետ Ստեֆան Լյովենին՝ Ազգային տոնի առթիվ։ Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Շվեդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Շվեդիայի Թագավորության Ազգային տոնի առթիվ։
Հայաստանը մեծապես արժևորում է Շվեդիայի հետ հաստատված բարեկամական կապերը և շահագրգիռ է ընդլայնելու երկկողմ ու բազմակողմ համագործակցությունը։
Շնորհակալ ենք Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական գործընթացներին Շվեդիայի շարունակական աջակցության, ինչպես նաև Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցությանը սատարելու համար։
Լիահույս ենք, որ մարդու իրավունքների և օրենքի գերակայության վրա հիմնված արժեհամակարգը և փոխադարձ վստահությունը հիմք կծառայեն առավել ակտիվ ու հագեցած երկկողմ օրակարգ ձևավորելու համար»։

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Швеции
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Швеция Стефану Лёвену по случаю Национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
"Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Швеции по случаю Национального праздника Королевства Швеция.
Армения высоко ценит установленные со Швецией дружественные отношения и заинтересована в расширении двустороннего и многостороннего сотрудничества.
Мы благодарим Швецию за ее постоянную поддержку происходящих в Армении демократических процессов, а также за содействие в сотрудничестве Армения-ЕС.
Мы надеемся, что основанная на верховенстве закона и правах человека система ценностей и взаимное доверие послужат основой для формирования более активной и насыщенной двусторонней повестки дня".