ՀԾԿՀ-ն շուտով կհրապարակի գազի նոր սակագները. նախարար
Հայաստանի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը շուտով կհրապարակի բնակչության սոցիալական տարբեր խմբերի համար գազի նոր սակագները: Այս մասին հունիսի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովում մշտական խորհրդարանական ​​հանձնաժողովների համատեղ նիստին 2019 թվականի պետական ​​բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկման ժամանակ ասաց տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, փոխանցում է news.am-ը:
Նա հույս հայտնեց, որ հանրության շրջանում եղած մտահոգությունը շուտով կվերանա: «Մենք հուսով ենք, որ ձեռք կբերվի բոլորի համար ցանկալի արդյունք: Ամեն դեպքում, մենք հույս ունենք, որ արդյունքը բնակչության հիմնական սոցիալական խմբերի համար իրավիճակի վատթարացման չի հանգեցնի»,- ասաց նախարարը:

Комиссия по регулированию общественных услуг Армении вскоре опубликует новые тарифы на газ
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении вскоре опубликует новые тарифы на газ для различных социальных групп населения. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий в ходе обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета на 2019 год заявил 10 июня министр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян, передает news.am.
Он выразил надежду, что имеющаяся у общественности обеспокоенность вскоре будет развеяна. "Мы надеемся, что для всех будет достигнут желаемый результат. Во всяком случае, мы надеемся, что результат не приведет к ухудшению ситуации для основных социальных групп населения", - сказал министр.