Հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերությունների հիմքը երկու ժողովուրդների միջև խոր վստահությունն է. Ռուսաստանի օրվա առթիվ նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է ՌԴ դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր տեսակապի միջոցով զրուցել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնության ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորել է դեսպան Կոպիրկինին, դեսպանատան անձնակազմին և ի դեմս նրանց՝ Ռուսաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Գոհունակությամբ արձանագրելով երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ դրանց հիմքը երկու ժողովուրդների միջև խոր վստահությունն է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ռուսական համագործակցության տարբեր ուղղություններին, մասնավորապես նոր տեխնոլոգիաների ոլորտում փոխգործակցության ծրագրերին ու ներուժին:
Նախագահ Սարգսյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին` կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարում ցուցաբերված մարդասիրական աջակցության համար:

Основой армяно-российских дружественных отношений является глубокое доверие между двумя народами: президент Армении поздравил посла РФ
Президент Республики Армен Саркисян сегодня посредством видеосвязи беседовал с Чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным.
Президент Саркисян поздравил посла Копыркина, персонал посольства и в их лице дружественный народ России с национальным праздником Российской Федерации - Днем России.
С удовлетворением констатируя дружественные отношения двух стран, президент Саркисян сказал, что их основой является глубокое доверие межу двумя народами.
Собеседники коснулись различных направлений армяно-российского сотрудничества, в частности, программ взаимодействия в сфере высоких технологий и имеющегося потенциала.
Президент Саркисян также выразил благодарность российской стороне за гуманитарную помощь, оказанную в борьбе против эпидемии коронавируса.