Հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերությունների հիմքը երկու ժողովուրդների միջև խոր վստահությունն է. Ռուսաստանի օրվա առթիվ նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է ՌԴ դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր տեսակապի միջոցով զրուցել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնության ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորել է դեսպան Կոպիրկինին, դեսպանատան անձնակազմին և ի դեմս նրանց՝ Ռուսաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Գոհունակությամբ արձանագրելով երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ դրանց հիմքը երկու ժողովուրդների միջև խոր վստահությունն է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ռուսական համագործակցության տարբեր ուղղություններին, մասնավորապես նոր տեխնոլոգիաների ոլորտում փոխգործակցության ծրագրերին ու ներուժին:
Նախագահ Սարգսյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին` կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարում ցուցաբերված մարդասիրական աջակցության համար:

President Sarkissian Congratulated Ambassador of the Russian Federation on the Occasion of Russia Day
President Armen Sarkissian spoke today through a video call with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopyrkin.
President Sarkissian congratulated Ambassador Kopyrkin on the occasion of the National Holiday of the Russian Federation – Russia Day, the staff of the Embassy and in their person the friendly people of Russia.
Noting with satisfaction the existing friendly relations between the two countries, President Sarkissian said that they are based on deep trust existing between the two peoples.
The interlocutors discussed the Armenian-Russian cooperation in different areas, particularly cooperation in the areas of new technologies, as well as programs, and existing potential.
President Sarkissian also thanked the Russian side for humanitarian assistance provided in the framework of the fight against the coronavirus pandemic.