ՄԱԿ-ը հրապարակել է ՀՀ-ի Կայուն զարգացման նպատակների 2020 թվականի կամավոր ազգային գնահատման զեկույցը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի համակարգմամբ և բոլոր շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ մշակվել և ՄԱԿ-ին է ներկայացվել Հայաստանի Կայուն զարգացման նպատակների կամավոր ազգային գնահատման զեկույցը: Այս մասին հաղորդում է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակը։
Փաստաթղթի մշակմանը մասնակցել են պետական մարմիններ, Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի գրասենյակը, ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցներ և  քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ:
Զեկույցը հրապարակվել է ՄԱԿ-ի պաշտոնական կայքէջում: Այն ներկայացնում է Կայուն զարգացման նպատակների իրականացման ուղղությամբ Հայաստանի նախաձեռնած քայլերը 2018 - 2020 թվականների ժամանակահատվածում:
Զեկույցը բաղկացած է խմբավորված հետյալ հինգ բաժիններից՝
• մարդկային կապիտալի զարգացում,
• ենթակառուցվածքների մատչելիության և տնտեսական զարգացման ապահովում,
• կոռուպցիայի դեմ պայքար, մարդու իրավունքների պաշտպանություն և արդարություն,
• շրջակա միջավայրի պաշտպանություն և կլիմայի փոփոխության դեմ պայքար,
• համագործակցություն հանուն կայուն զարգացման նպատակների կենսագործման:
Հայաստանի Կայուն զարգացման նպատակների կամավոր ազգային գնահատման զեկույցը ներկայացվելու է նաև այս տարվա հուլիսին ՄԱԿ-ի շրջանակներում կայանալիք Բարձրաստիճան քաղաքական համաժողովի ընթացքում:

Опубликован Доклад Национального добровольного обзора целей устойчивого развития Армении на 2020 год
При координации офиса вице-премьера Мгера Григоряна и при участии всех заинтересованных сторон был разработан и представлен в ООН Доклад Национального добровольного обзора целей устойчивого развития Армении на 2020 год. Об этом сообщили в офисе вице-премьера Мгера Григоряна.
В разработке документа приняли участие государственные органы, офис постоянного координатора ООН в Армении, различные структуры ООН и представители гражданского общества.
Доклад опубликован на официальном сайте ООН. Он представляет шаги, предпринятые Арменией в направлении реализации Целей устойчивого развития за период 2018 - 2020 годов.
Доклад состоит из пяти разделов:
Развитие человеческого капитала
Обеспечение доступности инфраструктуры и экономического развития
Борьба с коррупцией, защита прав человека и справедливость
Защита окружающей среды и борьба с изменением климата
Сотрудничество во имя реализации Целей устойчивого развития
Доклад Национального добровольного обзора целей устойчивого развития Армении будет представлен также в ходе политического форума на высшем уровне, предстоящего в рамках ООН в июле этого года.