ԼՂ կարգավորման հարցով հերթական հեռակա հանդիպումը նախատեսված է հունիսի վերջին. Զախարովա
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մշտական կապի մեջ են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ», - այսօր ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան  պատասխանելով այն հարցին, թե երբ կարող է վերսկսվել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ երկխոսությունը, հայտնում է Panorama.am:
«Անցյալ ամիս նրանք անցկացրել են համատեղ տեսակոնֆերանս, որտեղ քննարկվել են ԼՂ  կարգավորմանը վերաբերող հարցեր։ Հերթական հեռակա հանդիպումը նախատեսված է մինչև այս ամսվա վերջ, անխոս, մենք առանձին կտեղեկացնենք:
Փոխըմբռնում կա, որ երբ սահմանները բացվեն, կհանվեն միջազգային ավիահաղորդակցության սահմանափակումները, որոնք ներդրվել են, ինչպես գիտեք, կորոնավիրուսի հետ կապված, հանդիպումները ձեռք կբերեն նաև ոչ հեռակա բնույթ» - նշել է  Մ.Զախարովան:

Заочная встреча по вопросу Карабаха состоится до конца июня: Захарова
Заочная конференция по вопросам урегулирования в Карабахе будет проведена до конца июня, встречи в очном формате возобновятся, как только будут сняты ограничения на международное сообщение, введенные из-за пандемии коронавируса. Как передает ТАСС, об этом на брифинге в среду сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Очередная заочная встреча планируется до конца этого месяца, - сказала она. - По мере открытия границ и снятия ограничений на международное сообщение <...> встречи приобретут очный характер".
"Сопредседатели находятся в постоянном контакте с министром иностранных дел Азербайджана и Армении" , - подчеркнула Захарова.