ԱՄՆ-ն 2.7 միլիոն դոլար օգնություն է տրամադրել Հայաստանին կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը շարունակում է ջանքեր գործադրել COVID-19-ի դեմ գլոբալ պայքարում: ԱՄՆ-ի կողմից օգնություն ստացած հարյուրից ավել երկրների շարքում է նաև Հայաստանը, տեղեկացնում է «Ամերիկայի ձայն»-ը:
Հաղորդվում է, որ Միացյալ Նահանգները Հայաստանին է տրամադրել 2,7 միլիոն դոլար կորոնավիրուսի համավարակին հակազդդելու նպատակով: Այս մասին նշված է COVID-19-ի դեմ ԱՄՆ գլոբալ ջանքերի մասին պետքարտուղարության մամուլի հաղոդագրության մեջ:
Հայաստանին տրամադրվող այդ միջոցները նախատեսված են լաբորատոր կարողությունների հզորացման, ծանր դեպքերի վարման բարելավման ու համայնքների մակարդակի պատրաստվածության պլանավորման, ռիսկերի հաղորդակցության և առողջության ու հիգիենայի խթանման աջակցության, փորձագիտական կարողության մեծացման ու այլ նպատակների համար:
Ընդհանուր առմամբ վերջին 20 տարիներին ԱՄՆ-ի աջակցությունը Հայաստանին, ըստ պետքարտուղարության հաղորդագրության, գերազանցել է 1 միլիարդ 57 միլիոնը, որից շուրջ 106 միլիոն դոլար տրամադրվել է առողջապահության ոլորտի խնդիրներին:

США предоставили Армении 2.7 млн долларов на борьбу с коронавирусом
Государственный департамент США продолжает свои усилия в глобальной борьбе с COVID-19. Армения входит в число более 100 стран, получивших помощь США.
"Голос Америки" сообщает, что Соединенные Штаты предоставили Армении 2,7 миллиона долларов для противодействия заражению коронавирусом. Об этом говорится в пресс-релизе Госдепартамента США о глобальных усилиях против  COVID-19.
Эти средства, предоставленные Армении, предназначены для укрепления лабораторного потенциала, улучшения ведения тяжелых случаев и планирования готовности на уровне общин, поддержки коммуникационных рисков и укрепления здоровья и гигиены, повышения квалификации и др.
В целом, поддержка США Армении за последние 20 лет превысила 1 миллиард 57 миллионов долларов, из которых около 106 миллионов долларов было выделено на здравоохранение.