«Ակնկալում եմ Իտալիա նախատեսված առաջիկա պետական այցի շրջանակում հյուրընկալել Ձեզ Քվիրինալյան պալատում». Սերջիո Մատարելլան շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլան:
Սրտանց շնորհավորելով Հայաստանի նախագահին՝ իտալացի գործընկերը նրան մաղթել է անձնական ու ընտանեկան բարեկեցություն: «Պահպանում եմ Երևանում և Հռոմում մեր հանդիպումների մասին ջերմ հիշողությունը, որը վերահաստատում է Հայաստանի և Իտալիայի միջև հարաբերությունների կարևորությունը, և սիրով արձանագրում եմ դրանց շարունակական ընդլայնումը:
Ազատության և ժողովրդավարության տենչանքը մեր ժողովուրդների ընդհանուր պատմության հատկանիշն է, որը յուրաքանչյուրիս մեր ուղիով հասցրեց անկախության և հանրապետության»,-նշված է ուղերձում:
Իտալիայի նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում Իտալիա նախատեսված պետական այցի շրջանակում նախագահ Սարգսյանին կհյուրընկալի Քվիրինալյան պալատում:

"Храню теплые воспоминания о наших встречах в Ереване и Риме": Серджио Маттарелла поздравил Армена Саркисяна
Поздравительное послание президенту Республики Армену Саркисяну по случаю Дня рождения направил президент Итальянской Республики Серджио Маттарелла.
Сердечно поздравив президента Армении, итальянский коллега пожелал ему личного и семейного благополучия. "Храню теплые воспоминания о наших встречах в Ереване и Риме, что подтверждает важность отношений между Арменией и Италией, и с радостью констатирую их непрерывное расширение.
Стремление к свободе и демократии – общая историческая черта наших народов, которая каждого из нас своим путём привела к независимости и республике", - отмечено в послании.
Президент Италии выразил уверенность, что в рамках предстоящего государственного визита в Италию будет принимать президента Саркисяна во Дворце Квиринале.