Պաշտոնական Բաքուն դեռևս պատրաստ չէ Արցախի իշխանությունների հետ քննարկել խաղաղության օրակարգ. Արայիկ Հարությունյանն առաջնագիծ է այցելել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 28-ին պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի և պաշտոնատար այլ անձանց ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության հարավ-արևելյան սահման և տեղում ծանոթացել առաջնագծի իրավիճակին:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել առաջնագծում իրականացվող կահավորման ու նոր զինատեսակներով համալրման աշխատանքները և այդ ուղղությամբ բանակի հրամկազմին տվել նոր ցուցումներ: Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից շարունակվող ռազմատենչ հայտարարությունները վկայում են այն մասին, որ պաշտոնական Բաքուն դեռևս պատրաստ չէ Արցախի իշխանությունների հետ քննարկել խաղաղության օրակարգ, ուստի պետք է գործադրվեն բոլոր ջանքերը հակառակորդի կողմից ռազմական հնարավոր արկածախնդրությունները կասեցնելու և արժանի հակահարված տալու համար:

Официальный Баку не готов обсуждать с властями Арцаха мирную повестку: Араик Арутюнян посетил передовую линию
28 июня президент Республики Арцах в сопровождении министра обороны Джалала Арутюняна и других должностных лиц посетил юго-восточную границу республики и на месте ознакомился с ситуацией на передовой линии.
Глава государства высоко оценил работы по оснащению передовой линии новыми видами вооружений и дал новые указания командному составу Армии обороны в этом направлении. По словам Араика Арутюняна, продолжающиеся воинственные заявления властей Азербайджана свидетельствуют о том, что официальный Баку еще не готов обсуждать с властями Арцаха мирную повестку, поэтому необходимо приложить все усилия для предотвращения возможной военной авантюры со стороны противника и нанесения достойного контрудара.