Պաշտոնական Բաքուն դեռևս պատրաստ չէ Արցախի իշխանությունների հետ քննարկել խաղաղության օրակարգ. Արայիկ Հարությունյանն առաջնագիծ է այցելել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 28-ին պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի և պաշտոնատար այլ անձանց ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության հարավ-արևելյան սահման և տեղում ծանոթացել առաջնագծի իրավիճակին:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել առաջնագծում իրականացվող կահավորման ու նոր զինատեսակներով համալրման աշխատանքները և այդ ուղղությամբ բանակի հրամկազմին տվել նոր ցուցումներ: Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից շարունակվող ռազմատենչ հայտարարությունները վկայում են այն մասին, որ պաշտոնական Բաքուն դեռևս պատրաստ չէ Արցախի իշխանությունների հետ քննարկել խաղաղության օրակարգ, ուստի պետք է գործադրվեն բոլոր ջանքերը հակառակորդի կողմից ռազմական հնարավոր արկածախնդրությունները կասեցնելու և արժանի հակահարված տալու համար:

Official Baku is not Ready yet to Discuss a Peace Agenda with Artsakh Authorities. Arayik Harutyunyan Visited the Frontline
On 28 June Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan, accompanied by Defense Minister Jalal Harutyunyan and other officials, visited the southeastern border of the republic and got acquainted on site with the situation in the frontline.
The Head of the State highlighted the activities of equippng the frontline with new types of armament and in this regard gave new instructions to the army's command staff. In the words of Arayik Harutyunyan, the ongoing bellicose statements made by the Azerbaijani authorities testify that official Baku is not ready yet to discuss a peace agenda with Artsakh authorities. Thus, it is an imperative to spare no effort to stem the adversary's possible military adventure and give a worthy counterstroke.