Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահին ծննդյան օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
«Հարգելի Գուրբանգուլի Մյալիկգուլիի,
Ընդունեք խնդրեմ ջերմ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ ցանկանում եմ նշել Ձեր հմուտ ղեկավարմամբ բարեկամ Թուրքմենստանի կողմից արձանագրվող հաջողություններն ու ձեռքբերումները։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի հարստացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը, նոր որակ հաղորդել հայ-թուրքմենական բարեկամական հարաբերություններին ամենատարբեր ոլորտներում՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և վստահության սկզբունքների վրա:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր մերձավորներին ու հարազատներին, հարգելի Գուրբանգուլի Մյալիկգուլիի, քաջառողջություն, հաջողություն և ամենայն բարիք, իսկ Թուրքմենստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - ասված է ուղերձում:

Пашинян направил поздравительное послание президенту Туркменистана по случаю дня рождения
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедову по случаю дня его рождения. В послании говорится:
"Уважаемый Гурбангулы Мяликгулыевич,
Примите теплые поздравления и пожелания по случаю Вашего дня рождения.
С удовлетворением хочу отметить успехи и достижения дружественного Туркменистана под Вашим опытным руководством.
Уверен, что совместными усилиями удастся обогатить повестку двусторонних отношений, придать новое качество основанным на принципах взаимного уважения и доверия армяно-туркменским дружественным отношениям в различных сферах.
Желаю Вам, Вашим родственникам и близким, уважаемый Гурбангулы Мяликгулыевич, крепкого здоровья, успехов и всего наилучшего, а дружественному народу Туркменистана - мира и процветания".