Արցախի կառավարությունն աջակցության ձեռք կմեկնի լիբանանահայությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Մերձավոր Արևելքի երկրներում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Կարո Քեբաբջյանին: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից։
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախում ուշադրությամբ հետևում են Լիբանանում համավարակի հետևանքով ստեղծված սոցիալ-տնտեսական ծանր իրավիճակի հետ կապված զարգացումներին և մտահոգված են լիբանանահայության կացությամբ: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ չնայած տնտեսական խնդիրները չեն շրջանցել նաև Արցախը, սակայն ԱՀ կառավարությունն իր համազգային պատասխանատվության շրջանակներում քննարկում է ունեցած սուղ միջոցներից լիբանանահայ քույրերին և եղբայրներին ցուցաբերվելիք աջակցության ծավալը:
Կարո Քեբաբջյանը շնորհակալություն է հայտնել Արայիկ Հարությունյանին ջերմ ընդունելության և ցուցաբերվող աջակցության համար՝ ընդգծելով, որ դա փաստացի ապացույցն է այն իրողության, որ աշխարհով մեկ սփռված հայության համար հայրենիքը ամենահուսալի վայրն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը և ԱՀ նախագահի՝ Սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը:

Правительство Арцаха протянет руку помощи армянам Ливана
29 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял постоянного представителя Республики Арцах в странах Ближнего Востока Каро Кебабджяна. Об этом сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства отметил, что в Арцахе внимательно следят за развитиями в Ливане в связи с тяжелой социально-экономической ситуацией и обеспокоены положением армян Ливана. По словам президента Республики, несмотря на то, что экономические проблемы не обошли стороной и Арцах, правительство Республики Арцах в рамках своей общенациональной ответственности обсуждает объем помощи, которую они смогут оказать ливанским братьям и сестрам из своих имеющихся ограниченных средств.
Каро Кебабджян выразил благодарность Араику Арутюняну за теплый прием и оказанную поддержку, подчеркнув, что это фактическое доказательство того, что родина - самое надежное место для разбросанного по всему миру армянства.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян и советник президента Республики Арцах по вопросам диаспоры Азатуи Симонян.