Արցախի Հանրապետության նախագահը ներկայացրել է 2020-2025 թվականների ծրագիրը
Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հունիսի 30-ին տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն՝հանրապետության օրենսդիր և գործադիր իշխանությունների մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի 2020-2025 թվականների ծրագիրը:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում ընդգծել է, որ ծրագիրը ներառում է նախագահի և գործադիր իշխանության գործունեության հիմնական առաջնահերթությունները, ինչպես նաև հանրապետության զարգացման ուղիները առաջիկա հինգ տարիների ընթացքում: Այն մշակվել է՝ հիմք ընդունելով Սահմանադրության, երկրի ղեկավարի նախընտրական ծրագրի, ինչպես նաև «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի ու «Միասնական հայրենիք» կուսակցության միջև կնքված հուշագրի հիմնական դրույթները և սկզբունքները:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ իր կողմից հաստատված կառավարության որոշմամբ՝ կառավարության անդամներին և պետական մարմինների ղեկավարներին հանձնարարվել է ապահովել Նախագահի ծրագրից բխող միջոցառումների մշակումն ու կատարումը և դրանց ընթացքի վերաբերյալ պարբերաբար հաշվետվություն ներկայացնել երկրի ղեկավարին:

Президент Республики Арцах представил программу на 2020-2025 гг.
30 июня у президента Араика Арутюняна прошло расширенное совещание с участиемпредставителей законодательной и исполнительной властей республики. На совещании была представлена программа президента Республики Арцах на 2020-2025 гг.
В своем слове глава государства подчеркнул, что программа включает в себя основные приоритеты деятельности президента и исполнительной власти, равно как и пути развития республики на ближайшие 5 лет. Она была разработана, принимая за основу Конституцию, предвыборную программу главы государства, а также основные положения и принципы Меморандума о сотрудничестве, подписанного между альянсом партий "Свободная родина - Объединенный гражданский альянс" и партией "Единая Родина". Араик Арутюнян также отметил, что, согласно утвержденному им решению правительства, членам правительства и руководителям государственных органов поручено обеспечить разработку и выполнение мероприятий, предусмотренных программой президента, и периодически представлять главе государства отчеты об этом процессе. Ниже приведена ссылка на программу деятельности президента Республики Арцах на 2020-2025гг.: