Հայտարարել ենք տարեկան հազար բնակարանի մասին, բայց շատ ավելին է կառուցվելու Արցախի նախագահ
Մեր ամենակարևոր ծրագրերից է լինելու բնակարանաշինությունը: Հայտարարել ենք տարեկան հազար բնակարան կառուցելու մասին, բայց ուզում եմ վստահ հայտարարել, որ շատ ավելին է կառուցվելու,  ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, հայտնում է Aysor.am:
«Այսօր ունենք մեծ քանակի ներդրումներ, բնակարաաշինական ծրագրեր են մշակվում ոչ միայն Ստեփանակերտում, այլև՝ շրջկենտրոններում: Տարեկան հազար բնակարանն ամենահամեստ հաշվարկն է», - ասաց նա՝ հավելելով, որ հատուկ ուշադրություն է դարձվելու նաև սոցիալական բնակարանաշինության խնդրին:
Արայիկ Հարությունյանը միաժամանակ նշեց, որ արվելու է ամեն բան՝ Արցախում անմշակ հող չթողնելու համար: Նրա խոսքով՝ առաջիկա 4-5 տարում չոռոգվող և անմշակ հողերը դառնալու են բերրի և մեծ թափ են հաղորդելու գյուղատնտեսության զարգացմանը:

Мы объявили о строительстве 1000 квартир в год, но будет построено больше: президент Арцаха
Программа жилищного строительства будет одной из важнейших наших программ, заявил сегодня президент Республики Арцах Араик Арутюнян, представляя программу развития республики на 2020-2025 гг, передает Aysor.am.
"Мы объявили о строительстве 1000 квартир в год, но будет построено больше. Сегодня уже есть инвесторы. Программы жилищного строительства разрабатываются не только в Степанакерте, но и в областных центрах. По самым скромным подсчетам, будет построено 1000 квартир в год", - сказал Араик Арутюнян, отметив, что особое внимание будет уделяться вопросу строительства социального жилья.
Араик Арутюнян отметил, что будет сделано все необходимое для того, чтобы в Арцахе не осталось необработанных земель. По его словам, в ближайшие 4-5 лет необрабатываемые и неорошаемые земли станут плодоносными, что придаст большой импульс развитию сельского хозяйства.