Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Բելառուսի Անկախության օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին: Իր շնորհավորանքներն ու լավագույն բարեմաղթանքները հղելով Բելառուսի ազգային տոնի առթիվ՝ նախագահ Սարգսյանը մասնավորապես նշել է. «Հայ և բելառուս ժողովուրդներին միացնում են դարավոր բարեկամության, հարգանքի և փոխըմբռնման սերտ կապերը:
Վստահ եմ, որ հայ-բելառուսական բազմակողմանի համագործակցությունն այսուհետ ևս կշարունակի հաջողությամբ զարգանալ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների»:
Հայաստանի նախագահն Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

President Sarkissian Sent a Congratulatory Message to Alexander Lukashenko on the Occasion of the Independence Day of Belarus
President Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of Belarus Alexander Lukashenko on the occasion of the country’s Independence Day. He conveyed his congratulations and best wishes on the occasion of the national holiday and noted in particular, "Armenian and Belarus peoples are joined by the ties of the centuries-long friendship, respect, and mutual understanding.
I am confident that the multifaceted Armenian-Belarus cooperation will continue to develop successfully in bilateral and multilateral formats for the benefit of our peoples."
The President of Armenia wished Alexander Lukashenko good health and success, as well as peace and prosperity to the friendly people of Belarus.