Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Բելառուսի Անկախության օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին: Իր շնորհավորանքներն ու լավագույն բարեմաղթանքները հղելով Բելառուսի ազգային տոնի առթիվ՝ նախագահ Սարգսյանը մասնավորապես նշել է. «Հայ և բելառուս ժողովուրդներին միացնում են դարավոր բարեկամության, հարգանքի և փոխըմբռնման սերտ կապերը:
Վստահ եմ, որ հայ-բելառուսական բազմակողմանի համագործակցությունն այսուհետ ևս կշարունակի հաջողությամբ զարգանալ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների»:
Հայաստանի նախագահն Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Александру Лукашенко
Президент Республики Армен Саркисян по случаю Дня Независимости поздравил президента Беларуси Александра Лукашенко.
Посылая свои поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника - Дня Независимости Республики Беларусь, президент Саркисян, в частности, отметил: "Армянский и белорусский народы связывают тесные узы многовековой дружбы, уважения и взаимопонимания.
Уверен, что армяно-белорусское многоплановое сотрудничество будет и впредь успешно развиваться в двустороннем и многостороннем форматах, во благо народов наших стран".
Президент Армении пожелал Александру Лукашенко доброго здоровья и успехов, а дружественному народу Беларуси - мира и процветания.