Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ 80-ամյա հոբելյանի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր 80-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր՝ Ղազախստանի զարգացմանը և եվրասիական տարածքում փոխշահավետ ինտեգրացիոն գործընթացների խթանմանը միտված երկարամյա ջանքերի շնորհիվ արձանագրվել է էական առաջընթաց:
Նշանակալի է Ձեր անձնական ներդրումը նաև հայ-ղազախստանյան հարաբերությունների ամրապնդման գործում, և ես հաստատում եմ մեր պատրաստակամությունը՝ շարունակելու տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնումը ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Ցավով տեղեկացա կորոնավիրուսային վարակի Ձեր թեստի դրական արդյունքի մասին: Վստահ եմ, որ շատ մոտ ապագայում Դուք կվերադառնաք առօրյա ակտիվ աշխատանքային ռեժիմին և նախանշված ծրագրերի իրականացմանը:
Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի, սրտանց մաղթում եմ Ձեզ շուտափույթ ապաքինում, քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում»:

Значителен Ваш личный вклад и в укрепление армяно-казахстанских отношений: Пашинян поздравил Назарбаева
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание первому президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву по случаю дня его рождения.
"Уважаемый Нурсултан Абишевич,
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего 80-летнего юбилея.
Ценой Ваших многолетних усилий, направленных на развитие Казахстана и наращивание взаимовыгодных интеграционных процессов на евразийском пространстве, достигнут ощутимый прогресс.
Значителен Ваш личный вклад и в укрепление армяно-казахстанских отношений, и я подтверждаю нашу готовность к дальнейшему расширению взаимодействия в самых различных областях на благо народов наших стран.
С сожалением узнал о положительном результате Вашего теста на коронавирусную инфекцию. Уверен, что уже в самое ближайшее время Вы возвратитесь к привычному активному режиму работы и реализации намеченных планов.
Искренне желаю Вам, уважаемый Нурсултан Абишевич, скорейшего выздоровления, крепкого здоровья и всего самого наилучшего, а дружественному народу Казахстана – мира, добра и процветания".