Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ 80-ամյա հոբելյանի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր 80-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր՝ Ղազախստանի զարգացմանը և եվրասիական տարածքում փոխշահավետ ինտեգրացիոն գործընթացների խթանմանը միտված երկարամյա ջանքերի շնորհիվ արձանագրվել է էական առաջընթաց:
Նշանակալի է Ձեր անձնական ներդրումը նաև հայ-ղազախստանյան հարաբերությունների ամրապնդման գործում, և ես հաստատում եմ մեր պատրաստակամությունը՝ շարունակելու տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնումը ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Ցավով տեղեկացա կորոնավիրուսային վարակի Ձեր թեստի դրական արդյունքի մասին: Վստահ եմ, որ շատ մոտ ապագայում Դուք կվերադառնաք առօրյա ակտիվ աշխատանքային ռեժիմին և նախանշված ծրագրերի իրականացմանը:
Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի, սրտանց մաղթում եմ Ձեզ շուտափույթ ապաքինում, քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում»:

Nikol Pashinyan Sends Congratulatory Message to Nursultan Nazarbayev on his 80th Birth Anniversary
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to First President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev on his birthday. The congratulatory message reads:
“Dear Nursultan Abishevich,
Please accept my heartfelt congratulations on your 80th birth anniversary.
Significant progress has been recorded owing to your years-long efforts aimed at promoting Kazakhstan’s development and mutually beneficial integration processes within the Eurasian space.
Valuable is your personal contribution to the strengthening of Armenian-Kazakh relations. I reaffirm my readiness to further expand our multifaceted cooperation to the benefit of the peoples of our countries.
I learned with deep regret that you had tested positive for COVID-19. I am convinced that you will be back to your daily activities in the nearest future to complete the planned programs.
Dear Nursultan Abishevich,
I wish you a speedy recovery, robust health and all the best, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Kazakhstan.”