Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ սահմանապահ վարչությունը հաջողությամբ լուծում է իր առջև դրված խնդիրները. Արմեն Սարգսյան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն անցյալ շաբաթավերջին այցելել է Հայաստանի պետական սահման, եղել Ռուսաստանի սահմանապահ զորքերի ջոկատում, որը, համաձայն 1992թ. սեպտեմբերի 30-ի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջպետական համաձայնագրի, իրականացնում է Թուրքիայի և Իրանի հետ Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի հսկողությունը:
Հայաստանում Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ռոման Գոլուբիցկին զեկուցել է սահմանին տիրող իրավիճակի, սահմանապահների օպերատիվ-ծառայողական գործունեության, սահմանամերձ գյուղերի բնակիչների և հայ գործընկերների հետ սերտ համագործակցության մասին:
«Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ սահմանապահ վարչությունը հաջողությամբ լուծում է իր առջև դրված խնդիրները», - ասել է նախագահ Արմեն Սարգսյանը՝ շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության համար և հաջողություններ մաղթել սահմանապահներին:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ պետական սահմանին ծածանվող Հայաստանի և Ռուսաստանի պետական դրոշները փոխվստահության վրա հիմնված մեր բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների խորհրդանիշն են:
Նախագահ Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ եղել է նաև Նոր Շեն (Խարկով) գյուղում, որտեղից երևում են հայոց հինավուրց Անի մայրաքաղաքի ավերակները: Նրանք զրուցել են գյուղի միակ բնակչի՝ Վահանդուխտ տատի հետ:

State Flags of Armenia and Russia Waving on the Border Symbolize our Friendly Relations
Last weekend, President Armen Sarkissian visited Armenia’s state border, was at the regiment of the Russian border troops, which according to the September 30, 1992 interstate agreement between Armenia and Russia, is guarding Armenia’s state border with Turkey and Iran.
The Head of the Border Guard Department of the RF Federal Security Service in Armenia, Major- General Roman Golubitski reported about the situation on the border, service and operative activities, close cooperation between the residents of the border villages and Armenian colleagues.
“The Border Guard Department of the FSS of the Russian Federation in Armenia is carrying out successfully tasks set before it,” President Sarkissian said and thanked for the dutiful service and wished the border guards every success.
President Sarkissian noted that the state flags of Armenia and Russia waving on the state border symbolize our friendly and allied relations based on mutual trust.
President Armen Sarkissian and Mrs. Nouneh Sarkissian visited also Nor Shen (Kharkov) village. The ruins Ani - the ancient Armenian capital, are observable from here. They conversed with the only resident of the village Vahandukht grandma.