Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ սահմանապահ վարչությունը հաջողությամբ լուծում է իր առջև դրված խնդիրները. Արմեն Սարգսյան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն անցյալ շաբաթավերջին այցելել է Հայաստանի պետական սահման, եղել Ռուսաստանի սահմանապահ զորքերի ջոկատում, որը, համաձայն 1992թ. սեպտեմբերի 30-ի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջպետական համաձայնագրի, իրականացնում է Թուրքիայի և Իրանի հետ Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի հսկողությունը:
Հայաստանում Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ռոման Գոլուբիցկին զեկուցել է սահմանին տիրող իրավիճակի, սահմանապահների օպերատիվ-ծառայողական գործունեության, սահմանամերձ գյուղերի բնակիչների և հայ գործընկերների հետ սերտ համագործակցության մասին:
«Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ սահմանապահ վարչությունը հաջողությամբ լուծում է իր առջև դրված խնդիրները», - ասել է նախագահ Արմեն Սարգսյանը՝ շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության համար և հաջողություններ մաղթել սահմանապահներին:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ պետական սահմանին ծածանվող Հայաստանի և Ռուսաստանի պետական դրոշները փոխվստահության վրա հիմնված մեր բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների խորհրդանիշն են:
Նախագահ Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ եղել է նաև Նոր Շեն (Խարկով) գյուղում, որտեղից երևում են հայոց հինավուրց Անի մայրաքաղաքի ավերակները: Նրանք զրուցել են գյուղի միակ բնակչի՝ Վահանդուխտ տատի հետ:

Пограничное управление ФСБ России в Армении успешно решает поставленные перед ним задачи: Армен Саркисян
Президент Республики Армения Армен Саркисян в конце прошлой недели посетил государственную границу Армении, побывал в Российском отряде пограничных войск, который согласно заключённому 30 сентября 1992г. межгосударственному соглашению между Арменией и Россией, осуществляет охрану государственной границы Республики Армения с Турцией и Ираном.
Начальник пограничного управления Федеральной службы безопасности России в Армении генерал-лейтенант Роман Голубицкий доложил о ситуации на границе, об оперативно-служебной деятельности пограничников, о тесном сотрудничестве с населением приграничных сёл и армянскими коллегами.
"Пограничное управление ФСБ Российской Федерации в Армении с успехом решает поставленные задачи», - сказал президент Армен Саркисян, выразив благодарность за добросовестную службу и пожелав успеха пограничникам.
Президент Саркисян отметил, что развевающиеся на границе государственные флаги Армении и России являются символом наших дружественных и союзнических отношений.
Президент Саркисян с супругой Нунэ Саркисян побывал также в селе Нор Шен (Харьков), откуда видны руины древней армянской столицы – Ани. Они побеседовали с единственной жительницей села - бабушкой Ваандухт.