Քիմ Քարդաշյանն իր միլիոնավոր հետևորդներին կոչ է անում աջակցել Հայաստանում փոքր բիզնեսին
Իրապատում-շոուի աստղ և հաջողակ գործարար Քիմ Քարդաշյանը սոցիալական ցանցերի իր միլիոնավոր հետևորդներին կոչ է արել աջակցել փոքր բիզնեսը Հայաստանում՝ նվիրատվություն անելով Հայաստանի աջակցության հիմնադրամին, փոխանցում է News.am։
«Դիտարկեք Հայաստանի աջակցության հիմնադրամին նվիրատվություն անելու հնարավորությունը՝ օգնություն ցուցաբերելու համար փոքր բիզնեսին COVID-19-ի դեմ պայքարում»,- գրել է Քարդաշյանը։ Հեռուստաաստղը նաև մի քանի ընկերության անուն է հրապարակել, որոնք հատկապես աջակցության կարիք ունեն։ Նրանց շարքում են հայկական թեմատիկայով շարֆեր արտադրող «Արտույտ» ընկերությունը, «Ռետրո» կաֆեն և այլն։
Հայաստանի աջակցության հիմնադրամը «Փարոս» հիմնադրամի հետ նախաձեռնություն է սկսել Հայաստանում փոքր բիզնեսին աջակցության համար, որը տուժել է COVID-19-ի համավարակի տնտեսական հետևանքներից։
«Փարոս» հիմնադրամը 2006թ.-ից զբաղվում է հումանիտար, կրթական, մշակույթային նախագծերի և զարգացման ոլորտում ծրագրերի իրականացմամբ։ Գրեթե 15 տարվա աշխատանքի ընթացքում «Փարոս»-ն ավելի քան 200 հաջող նախագիծ է անցկացրել Հայաստանում ու հավաքել ավելի քան 7 մլն դոլար։

"Рассмотрите возможность пожертвования в Фонд поддержки Армении": Ким Кардашьян
Звезда реалити-шоу и успешная бизнесвумен Ким Кардашьян призвали миллионы своих подписчиков в соцсетях поддержать малый бизнес в Армении, сделав пожертвования в Фонд поддержки Армении, передает News.am.
"Рассмотрите возможность пожертвования в Фонд поддержки Армении для оказания помощи малому бизнесу в борьбе с последствиями COVID-19", - написала Кардашьян. Телезвезда также опубликовала несколько компаний, которые особо нуждаются в поддержке. Среди них бренд, производящий шарфы с армянской тематикой "Артуйт", кафе "Ретро" и другие.
Фонд поддержки Армении в партнерстве с Фондом "Парос" запустил инициативу по поддержке малого бизнеса Армении, который пострадал от экономических последствий пандемии COVID-19.
С 2006 года Фонд "Парос" занимается реализацией гуманитарных, образовательных, культурных проектов и программ в области развития. За почти 15 лет работы "Парос" реализовал более 200 успешных проектов в Армении и собрал более 7 миллионов долларов.