Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանին:
Բարձր գնահատելով գործընկեր կառույցների փոխհամագործակցության մակարդակը՝ երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ նույն կրթական համակարգն ունեցող հայկական երկու հատվածների համաձայնեցված շարունակական աշխատանքն օրվա հրամայական է, և այդ համատեքստում շատ կարևոր է ոլորտում նախաձեռնվող բարեփոխումների ծրագրերի քննարկման փուլերին արցախցի մասնագետների ներգրավումը: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ համավարակի հետևանքով կրթական ոլորտում ստեղծված դժվարությունները նոր մարտահրավերներ են առաջացրել, որոնց այլընտրանքային լուծումները գտնելու համար անհրաժեշտ են նոր մոտեցումներ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ԱՀ նախագահին ջերմ ընդունելության համար ՝ նշելով, որ բարձրացված հարցերն անպայման տեղ կգտնեն երկու գերատեսչությունների միջև ծավալվող համատեղ աշխատանքային քննարկումներում:

Президент Арцаха принял министра ОНКС Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Араика Арутюняна.
Высоко оценив уровень взаимодействия родственных структур двух армянских республик, глава государства подчеркнул, что согласованная последовательная работа двух секторов, имеющих единую образовательную систему, является императивом дня и в этом контексте крайне важно вовлечение арцахских специалистов в процесс обсуждения намеченных программ реформирования сферы. По словам президента республики, трудности, возникшие в образовательной сфере по причине пандемии, создали новые вызовы, для альтернативного решения которых необходимы новые подходы.
Министр ОНКС Армении выразил признательность президенту Арцаха за теплый прием, отметив, что поднятые на встрече вопросы обязательно будут внесены в повестку совместных рабочих обсуждений между двумя ведомствами.